Znani i podziwiani, czy wszystkie ich prace są dobre...

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 40 gości

Postprzez MPietak Wt, 25 września 2012, 19:38

Zibelius napisał(a):Witajcie :).Ale można i bez bazgrać byle co ,zjeść byle co , wypić byle co.No to zdrowie. :lol: .

Gdybyś choć powiedział smacznego odpowiedział bym dziękuje a tak ? :hmm: Andrzej spoko każdy ma prawo do szczęśćia nie tylko w czepku urodzeni :lol: Sam mówiłes ,żę teraz wszystko wolno Niech tam .....:brawo:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Zibelius Wt, 25 września 2012, 19:58

SMACZNEGO. :) Prawie wszystko wolno.
Zibelius
 

Postprzez Jagoda Wt, 2 października 2012, 12:27

Jeszcze jedna praca znanego malarza, którego obrazy bardzo lubię - Alfred Sisley ...co o niej sądzicie ?
Mnie przeszkadza bardzo zabudowana ( drzewami) prawa strona, taka jakaś ciężka, podzieliłabym tę pracę na pół i byłyby dwa obrazy. Zielenie są praktycznie jednakowe, a nawet daleki trzeci plan, intensywniejszy niż drugi...takie moje uwagi, czyli , tak jak już ktoś wspomniał, wielcy też nie do końca przestrzegali reguł...a może w sztuce nie ma reguł ???? skłaniam się ku temu coraz bardziej :hmm:
Ogólnie praca podoba mi się , nigdy nie rozbieram obrazów na "czynniki pierwsze"...nawet jestem temu przeciwna, ale w Klubie możemy sobie podyskutować :)

P1060137.JPG
P1060137.JPG (186.41 KiB) Przeglądane 3789 razy
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez cos Wt, 2 października 2012, 15:10

Impresjoniści odchodzili od poprawności zarówno w technice, kolorystyce, tematyce jak i kompozycji. Dlatego też ich odrzucali, bo budziło to zgorszenie... Tzw. podstawowe. błędy można wyłapać w większości ich prac....

Dzisiaj przeglądałem sobie Fałata i oprócz genialnych prac ma i takie na poziomie szkoły podstawowej....są sygnowane, więc autor się do nich przyznaje...Moja teoria jest taka, że niektóre prace to tzw. wprawki, szkice....coś na rozruszanie ręki i zwykłe ćwiczenia oka( uwrażliwianie na światłocień)....i całkiem możliwie, że autor by tych prac nie upubliczniał, ale po śmierci.....wiadomo, gdzie nazwisko .....
Ja osobiście lubię takie "robocze" prace, bo one pokazują sposób myślenia danego twórcy....
Jagoda wracając do tej pracy co pokazałaś to moim zdaniem te topole z lewej str. trochę równoważą kompozycję, bardziej przeszkadza mi że całość jest troszkę za nisko...więcej dołu by się przydało.....A odnośnie kolorystyki, to wiem jak trudno zrobić dobre zdj.więc te zielenie na żywo mogą zupełnie inaczej wyglądać....

Moje zdanie jest takie, że jak ktoś chce dobrze malować to musi dużo malować i nie przejmować się, że coś nie wyszło....Nie chodzi mi tylko o wyrobienie sobie warsztatu, ale przede wszystkim o umiejętność postrzegania, malarskiego myślenia, patrzenia i w końcu widzenia....
cos
1...

1...
 
Posty: 145
Dołączył(a): Śr, 1 czerwca 2011, 12:41

Postprzez Jagoda Wt, 2 października 2012, 15:38

Zgadzam się z Tobą Cos...też tak uważam . Cokolwiek by namalowali Impresjoniści , i tak Ich uwielbiam :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia strona