Co o tym sądzicie ???

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez Zibelius Wt, 2 kwietnia 2013, 07:06

Witaj Jadziu. :) Artystę promują ludzie bogaci,przeważnie są to ludzie świetnie znający na sztuce.No bo kto nie siedzący w temacie zainwestuje w sztukę,chyba samobójca finansowy :D A środowisko w Polsce nikomu rozsądnemu nie może zaszkodzić ,co najwyżej może artyście skoczyć tak gdzie plecy kończą swoją piękną nazwę.Jeżeli ktoś wie że, jest naprawdę dobry i odkrywczy, karierę zaczyna na zachodzie a nie tu wśród siermiężnych układowców rodem z PRLu .W epoce internetu można wiele,wystarczy tylko chcieć się pokazać ,pod warunkiem że, ma się co pokazać.Są znakomite konkursy na godło ,nikt nie oszukuje,wystarczy zapłacić trochę euro wpisowego i znać swoją siłę twórczą.Jak ktoś ma wielkie mniemanie że,tworzy dzieła sztuki to spokojnie tak zarobi i żyje bezstresowo współpracując z zachodnimi firmami.Tam nikogo nie interesuje kim jesteś.Jak wyniuchają że, da się na twórczości zarobić i zaciekawić bogatych zrobią promocję i zainwestują.Można też użalać się na polski system że, skorumpowany że, środowisko ch...we i układowcy rządzą.A niech rządzą.Jak ktoś lubi czekać latami na wystawę która składa się z wernisażu i podczas trwania wystawy pies z kulawą nogą tam nie zajrzy, to proszę bardzo.W Polsce za mojego życia na 1000% nie będzie normalnego rynku sztuki,bo rządzi układ spleśniały śmierdzący towarzyszami którzy z pierwszych sekretarzy przeistoczyli się w biznesmenów.A sztuka to łakomy kąsek dla wszelkiej maści nierobów.Ja jestem wolnym człowiekiem,obywatelem EU i patriotą,ale wiem że w Polsce artystą jest bardzo ciężko.Kto nie ma siły przebicia od zachodniej strony w końcu zacznie się zastanawiać czy może nie umie malować???? bo biduje strasznie a inni wsuwają kawior.Garstka polskich artystów zrobiła karierę,ale każdy ma tzw.RÓWNE SZANSE :-* A co stoi na przeszkodzie żeby artysta który naprawdę czuje się na siłach wysłał swoje CV z pracami z dobrej jakości zdjęciami do powiedzmy stu galerii a dzisiaj każda galeria ma swoją stronę jak nie kilka w internecie.Ale najpierw trzeba wysłać delikatne i mądrze sformułowane zapytanie czy można się u nich zaprezentować ze swoja sztuką,a nie wysyłać od razu CV z pracami bo wylądują w koszu.Malarzy są miliony a galerii sprzedających jest nie aż tak dużo.Dla osoby przedsiębiorczej sprzedanie się i zareklamowanie nie jest aż takie trudne.Oczywiście mówię o zachodnich galeriach nie polskich.
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Wt, 2 kwietnia 2013, 10:32

Zibelius napisal:
Garstka polskich artystów zrobiła karierę,ale każdy ma tzw.RÓWNE SZANSE :-* A co stoi na przeszkodzie żeby artysta który naprawdę czuje się na siłach wysłał swoje CV z pracami z dobrej jakości zdjęciami do powiedzmy stu galerii a dzisiaj każda galeria ma swoją stronę jak nie kilka w internecie.Ale najpierw trzeba wysłać delikatne i mądrze sformułowane zapytanie czy można się u nich zaprezentować ze swoja sztuką,a nie wysyłać od razu CV z pracami bo wylądują w koszu.Malarzy są miliony a galerii sprzedających jest nie aż tak dużo.Dla osoby przedsiębiorczej sprzedanie się i zareklamowanie nie jest aż takie trudne.Oczywiście mówię o zachodnich galeriach nie polskich.

zgadza sie, jeszcze tylko trzeba osiagnac europejski poziom w swoich pracach i juz mozna wcinac kawior :D
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Zibelius Wt, 2 kwietnia 2013, 11:32

Tak Ela. :D W Europie zachodniej bez poziomu Europejskiego nie ma co pukać do drzwi galerii.Po co się ośmieszać.Ale jestem pewny że są osoby które mogą zapukać i zostaną wpuszczone.Na tym forum również.A szanse prawie każdy zdolny,bardzo pracowity i solidny przygotowany do zawodu artysta MA. :-*
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Wt, 2 kwietnia 2013, 12:56

Wiem Zibi, mieszkalam i pracowalam w UE przez 5 lat. Tam faktycznie, jak ktos jest dobry, to ma szanse sie sprzedawac bez znajomosci i kombinowania :D Ja cwicze teraz swoje slabe strony. Chce miec dobre, profesjonalane portfolio. Nie lubie sie wyglupiac i niszczyc kontaktow w galeriach. Wbrew pozorom jestem bardzo rozsadna :lol:
Chochle do nakladania kawioru juz sobie upatrzylam, taka ladna, snobistyczna, a co bede oszczedzac :D
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez Jagoda Wt, 2 kwietnia 2013, 13:40

Witaj Andrzeju :) ...tak, zgadzam się z Tobą ...jedna zasada którą wyznaję to trzeba BYĆ DOBRYM w owej artystycznej materii , reszta zależy od czynników o których piszesz ;)
...a mnie cały czas intryguje ten Sergiej :hmm: ...intryguje na maxa :hmm: ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Wt, 2 kwietnia 2013, 14:12

Jagoda napisał(a):Co do galerii, to jednak pytają o ten "papierek" , chociaż to praca sama powinna się bronić , ja tak uważam .


W ubiegłym roku dostałam propozycję współpracy od dwóch galerii i nikt mnie nie pytał o papierek. Nie są to na pewno "światowe" ;) galerie ale jak widać zwykły amator też ma szanse gdzieś się pokazać i wystawić swoje prace. Oczywiście przedstawiono mi jakie prace byłyby mile widziane. W jednym i drugim przypadku nie brano pod uwagę artyzmu tylko przynajmniej w moim odczuciu możliwość szybkiego sprzedania i zarobienia paru groszy. Jedna z tych osób nawet zaproponowała, że sama przyjedzie i zabierze żebym nie musiała się fatygować i jeździć z obrazami :D
Wiadomo, że nieznanej osoby nie dopuszczą do renomowanych na świecie galerii ale spokojnie można zacząć od mniejszych, kameralnych trzeba tylko trafić w gust właściciela lub musi on widzieć szanse zarobku. Każdy ma szanse znaleźć swoje miejsce na rynku i nie muszą to być wcale galerie przez duże "G". Sama nie mam takich ambicji a propozycje galerii traktuje jako jakąś alternatywę, dodam, że obrazy po które chcieli przyjechać sprzedałam zanim zdążyli to zrobić ;) Miałam dla nich namalować następne ale mi się nie chce ;) Niech żyje wolność!!! :dance:
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Zibelius Wt, 2 kwietnia 2013, 14:44

SUKCES OSIĄGNIE KAŻDY ARTYSTA KTÓRY MA :) Wiara we własne siły ,wolność,POKORA,brak jakiegokolwiek szpanu,WIELKA pracowitość,prawidłowa ocena własnej twórczości,radość twórcza,otwartość na widza,spokojne przyjmowanie krytyki,codzienna nauka,szukanie własnej drogi twórczej(rozpoznawalność obojętnie co się namaluje),totalny spokój i zaplanowana praca. :)
Zibelius
 

Postprzez Beata Wt, 2 kwietnia 2013, 15:23

Zibelius, sądzę że na pierwszym miejscu praca i samokrytyka. Ludzie myślą, że jak kilka lat malują, skończą szkołę to salony będą stały przed nimi otworem. Większość wybitnych malarzy zapracowuje sobie na uznanie i szacunek dopiero u schyłku życia a i tak niewielu jest to dane. Najważniejsze to wytyczać sobie swoje własne cele i czerpać radość z tego co się robi. Dążenie do niedoścignionych celów, staranie się i usilne zabieganie o miejsca na rynku zarezerwowane dla nielicznych może tylko zniszczyć i zniechęcić. Szkoda mi młodych utalentowanych ludzi, którzy za wszelką cenę próbują dostać się do galerii, specjalnie zmieniają styl malowania, malują tematy których nie lubią zatracają siebie aby sprostać jakimś kryteriom i preferencjom. Gdzie jest miejsce na czerpanie przyjemności z tego co robi? Bez tego najlepszy artysta ginie.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Zibelius Wt, 2 kwietnia 2013, 15:47

Beatko :) .Nie widzę nic złego w tym że, ktoś umie namalować coś na zamówienie galerii.Każda galeria ma jakąś strategię.Co za różnica co się maluje.Ważne żeby tworzyć swoje rzeczy nawet na magazyn.Jak artysta ma stosowną technikę to wszystko potrafi zrobić.Droga do sławy zawsze jest kręta.Oglądałem film o artyście z Polski Mitoraju.Najpierw skończył akademie za tow.Gomułki i wyjechał do Paryża.Zmywał garnki w knajpach.Ale był to człowiek uparty.Dzisiaj jego rzeźby kosztują miliony dolarów .Ale to jest pracowity i uczciwy człowiek.Każdy zdolny i pracowity artysta ma taką szanse .Można siedzieć w domu i jęczeć ,narzekać na cały świat,obwiniać wszystkich .Ale niech każdy najpierw zajrzy we własne serce, czy jestem wystarczająco uczciwy i pracowity w tym co robię. :-*
Zibelius
 

Poprzednia strona

cron