Co o tym sądzicie ???

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez Jagoda N, 24 marca 2013, 15:29

Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 24 marca 2013, 16:51

HAOS, HAOS, HAOS bez wielkiego nazwiska, ale nawet jakby było , to mnie i tak mazianie sie nie podoba
Abstrakcja jest najtrudniejsza dziedzina sztuki, dobra abstrakcja powinna obserwatora zatrzymać na bardzo długo, które wyobrażnia jest maksymalnie pobudzina . Dobra abstrakcja do kazdego przemawia inaczej i to jest ciekawe.
Obrazy namaziane i nie chodzi mi juz o te linki , ale ogólnie , to nie jest dziedzina dla "malarza", który nie umie nic, ani portretu, ani pejzazu , ani architektury , ani martwej natury , ma ochotę malować , łapie sie za abstrakcje i nazywa siebie ekspresjonistą .
podejrzewam że malarz z linków umie świetnie malować, ale jest w trakcie poszukiwania siebie .........
ja w tym nie gustuje, bo takie malarstwo nie rózni sie niczym od sfatygowanej , starej palety.
kompletnie do mnie nie przemawia i niech będzie sobie Wielki , nie czuje nic i już.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda N, 24 marca 2013, 17:40

:hmm: ...malarz jest z Rosji lub Ukrainy (nie pamiętam dokładnie) bardzo znany, robi duże wystawy, jego prace wiszą w znanych galeriach....znalazłam te linki przypadkowo, ale później o nim poczytałam.
Przeglądając pierwszy filmik mam wrażenie,że facet wyżywa się na płótnie, bo nikt mi nie powie że wie co chce przedstawić, to ,że nie wie, widać z jego ruchów packą, którą rzuca szarą maź na płótno....tak modne i określające ostatnio wszystko, słowa "UCZUCIA I EMOCJE" targają nim niczym tsunami małą wyspą ;)
Drugi film, podobny do pierwszego....ja na etapie jego skończonej pracy ( a zdarza mi się często) zaczynam skrobanie i odzyskiwanie płótna :D ..........no tak, ale ja nie jestem artystką :lol:
Widziałam inne jego prace, ma trochę lepsze też , niektóre to nawet fajne, ale te z filmów to moim zdaniem lekka przesada. Trudno to nazwać malarstwem, to raczej płaskorzeźba , facet farbę to chyba w beczkach kupuje....bo Hardingi to raczej nie są :)
To tyle z mojej strony, lubię malarstwo awangardowe, ale to mnie zaskoczyło bardzo, ale skoro jest akceptowane i lubiane to czemu nie, niech Pan sobie maluje :)
Ciekawa jestem co na to nasz marszand ...Andrzeju napisz ?
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius N, 24 marca 2013, 18:14

Moim zdaniem .Ten malarz wie co robi :) To że, spontanicznie rzuca farbą, świadczy o dużym doświadczeniu.Można i normalny pejzaż malować błyskawicznie ale można siedzieć nad pejzażem tygodniami.W/g mnie w tego typu abstrakcjach każdy malarz na świecie oczekuje efektu po skończeniu ,a planuje się ogólnie i bardzo z grubsza co będzie na obrazie.To własnie taka twórczość ma wyzwalać samodzielne myślenie widza i artysta w ten sposób współpracuje z widzem dając mu szanse interpretacji obrazu.Co innego jest jak ktoś w sposób zamierzony chce oszukać widza prezentując zwykłego bohomaza ,a co innego jak daje prawdziwy wrażliwy artysta interpretacyjną wolność.Jestem pewny że, to dzieła do przemyśleń i nie są całkowicie przypadkowym nakładaniem farby ,grubo i byle gdzie.Nawet jak ktoś jest w plenerze i maluje pejzaż to musi ruszyć po swojemu drzewa ziemie i powietrze ,bo inaczej obraz to TRUP,wszystko sztywne.Musi obraz drgać i sprawiać dla widza efekt ruchu. Wydaje mi się że, on przeszedł całą drogę malarska (nauka).Teraz sobie tworzy wolnościowo i pewnie nie on się kreuje na gwiazdora ale to właśnie ludzie go ciągną w górę. Nawet najprostrzy widz podświadomie czuje kto go próbuje nabić w butelkę a kto do niego przemawia nawet nie znanym mu językiem sztuki.To jest tak jak każdy z nas kilka razy w życiu przechodził obok obcej całkowicie osoby nawet na drugim końcu świata i nagle obaj na siebie patrzą i się zastanawiają skąd się ewentualnie znają.TO NIEZNANA ENERGIA WYSYŁANA PRZEZ LUDZI a PEWNIE I PRZEZ PRAWDZIWE WSPÓŁCZESNE DZIEŁA SZTUKI.Są energie jeszcze nie odkryte.Albo co to jest ,COŚ MI SIĘ PODOBA A INNYM NIE zakładając że technicznie super namalowane ?? :-* :-*
Zibelius
 

Postprzez anta N, 24 marca 2013, 18:24

Może i nie taki chaos, abstrakcja to w zasadzie wszystko, więc jest poza konwencją, a w tym stylu TWORZĄ przecież i tu, też tony farby i chaos totalny, ale może się podobać... :lol:
anta
1...
1..

1...
1..
 
Posty: 678
Dołączył(a): Cz, 6 maja 2010, 09:25

Postprzez Jagoda N, 24 marca 2013, 18:44

Tak to jest, każdy ma swój własny odbiór sztuki, ja tych prac z filmików nie akceptuję, za dużo na nich mazi nieczystej, za mało koloru , ale to tylko moje odczucia. Tak jak pisałam , facet ma dużo lepsze prace, ogólnie widać,że "zakręcony" .....no i kupuje farby w tubkach , dopatrzyłam się, zbiera również zużyte pogniecione tubki, ma ich całe tony :lol: ....kurcze, musi mieć na to kasę, chyba,że ktoś go sponsoruje :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius N, 24 marca 2013, 18:44

Abstrakcja to nie wszystko i byle co.Abstrakcja niesie ze sobą więcej treści jak usiłowanie byś malarzem realistą.Żaby namalować profesjonalną abstrakcję,nie ośmieszać się i umieć do niej znaleźć klucz trzeba mieć za sobą prawidłową drogę rozwoju jako malarz.A ubzduranie sobie że umie się malować i że oglądający to głupole jest nawet szkodliwe dla malującego.Można spieprzyć realizm,kwiatka i tak samo abstrakcji i odwrotnie
Załączniki
gifs painter.jpg
gifs painter.jpg (26.66 KiB) Przeglądane 9345 razy
Zibelius
 

Postprzez Beata Pn, 25 marca 2013, 00:56

Żadnych wrażeń, emocji po prostu nic nie poczułam oglądając te obrazy. Mnie malowanie "duszą" musi poruszać a tu czuję pustkę. Amatorzy łapiący po raz pierwszy za pędzel/szpachlę potrafią bardziej wciągnąć swoją twórczością. Nie oglądałam innych prac tego Pana, tylko te dwie z linku, być może ma ciekawsze dzieła w swoim dorobku. Niestety te zaprezentowane do mnie nie trafiły, ale każdy lubi co innego i zapewne takie malarstwo też znajdzie swoich zwolenników.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez MPietak Pn, 25 marca 2013, 07:14

jakoś nie dziwnym się wydaje ,ze komus może sie to nie podobać jak powstaje taka praca.Ale kiedy popatrzeć na gotową prace i jesli jest w stanie zatrzymać na sobie nasz wzrok mozna powiedzieć ,ze jest udana .Jasne ,ze takie prace muszą mieć swojego odbiorce tak jak i malarz który to mazia musi czuc taką potrzebę wyrażenia siebie.Jasne ,że się nie znam ale kiedyś czyniąc taką pracę miałem podobne podejście do tworzenia jak ten Gość.Jak komuś się wydaje ,ze to łatwe by zmazać coś ? co przykuje uwagę niech popróbuje. :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Zibelius Pn, 25 marca 2013, 10:23

Jak się czegoś nie rozumie to po co o tym czymś dyskutować.Zawsze można wszystko opluć.W końcu każdy jeleń z królewną śnieżką lecącymi wronami i pływającymi ogromnymi łabędziami na jednym obrazie wielu ludziom się podoba i płacą za takie malowanie żywizną.Przeciez ten malarz to nie głupi jasiu tylko doświadczony artysta malarz i na pewno nie chce się ośmieszać gdziekolwiek.WIE CO ROBI NA 100%.To widz nie wie co widzi i tyle.
Zibelius
 

Następna strona

cron