Co o tym sądzicie ???

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 26 marca 2013, 11:54

niestety, to się nie sprzedaje , ja musze myslec innymi kategoriami
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Wt, 26 marca 2013, 12:01

MPietak napisał(a):Co tak czepiacie się sposobu w jaki powstaje abstrakcja z gęstą fakturą.To co tak chętnie nazywacie rzucaniem błota na podobrazie jest jedynie dołożeniem kolejnej porcji farby a czyni sie to ekspresyjnie z takiego samego powodu jak ekspresyjnym jest rzucanie zaprawy tynkarskiej na mur bo inaczej odpadnie.

:hmm: :hmm: czy dyskusja i wyrażanie WŁASNEGO zdania na jakiś temat ...to czepianie się ????? Jakoś ostatnio często pada to słowo, to forum dyskusyjne....czy tylko "och i ach , jakie to piękne" należy do dyskusji i NIE CZEPIANIA się. Każdy ma prawo do malowania taką techniką jaką chce , każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów na dany temat .
Jeszcze jedno, porównywanie zawodów nie artystycznych , typu tynkarz, elektryk, spawacz itp ze sztuką, to tak jak porównanie kwiatka z cegłą ...brak jakiegokolwiek punktu odniesienia ...
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Wt, 26 marca 2013, 12:51

MPietak napisał(a):Co tak czepiacie się sposobu w jaki powstaje abstrakcja z gęstą fakturą.To co tak chętnie nazywacie rzucaniem błota na podobrazie jest jedynie dołożeniem kolejnej porcji farby a czyni sie to ekspresyjnie z takiego samego powodu jak ekspresyjnym jest rzucanie zaprawy tynkarskiej na mur bo inaczej odpadnie.


Osobiście pisząc poprzedni komentarz, przedstawiłam moje odczucie a raczej brak jakichkolwiek odczuć przy oglądaniu obrazów i nie ma to nic wspólnego ze sposobem malowania, tylko i wyłącznie z efektem końcowym pracy i moim odbiorem obrazów. Jest wiele obrazów abstrakcyjnych, grubo nakładanych, które podziwiam, nawet w linku który zamieścił Zibelius jest kilka, które uważam za ciekawe np.Tornado i Golden Forest. Nie sądzę aby ktoś chciał tutaj negować sposób malowania. Myślę, że każdy z nas może lubić i podziwiać malarstwo zupełnie odmienne od własnego stylu ale musi ono wzbudzać w nim jakieś emocje.

Zibelius napisał(a):W malowaniu realizmów powiedziano już wszystko i zostawmy je dla historyków i kolekcjonerów.Jak by to wyglądało żeby współczesny elektronik budował nadal uparcie radia Detektorowe z kryształem Galenu zamiast komputery stosownie do czasów dzisiejszych.Elektronik ma wiedzieć że były takie radia i wystarczy a nie grzebać w nich do dzisiaj.


Moim zdaniem nie można mówić, że jakiś sposób malowania jest zły czy niepotrzebny. Czy to będzie wygłaskany realizm czy napaćkana abstrakcja to jest mało istotne, ważne co czuje odbiorca gdy to ogląda. Samozadowolenie malującego też jest istotne, innym może się nie podobać ale on się spełnia.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez MPietak Wt, 26 marca 2013, 17:17

Jagoda napisał(a):[
:hmm: :hmm: czy dyskusja i wyrażanie WŁASNEGO zdania na jakiś temat ...to czepianie się ????? Jakoś ostatnio często pada to słowo, to forum dyskusyjne....czy tylko "och i ach , jakie to piękne" należy do dyskusji i NIE CZEPIANIA się. Każdy ma prawo do malowania taką techniką jaką chce , każdy ma prawo do wyrażenia swoich poglądów na dany temat .
Jeszcze jedno, porównywanie zawodów nie artystycznych , typu tynkarz, elektryk, spawacz itp ze sztuką, to tak jak porównanie kwiatka z cegłą ...brak jakiegokolwiek punktu odniesienia ...

skoro aż dwie panie odniosły się do jednego fragmentu odpowiem tak samo .Jagoda każdy ma prawo do własnego zdania i jak widzisz chętnie z tego korzystam .Słowo klucz które wypasiłaś czcionką dotyczy tylko i wyłacznie próby wykazania przez oceniających w sposób prześmiewczy pracy onego artysty.Jak uważnie przeczytasz wypowiedzi może ? zgodzisz się ze mną ale nie musisz .Co do porównywania zawodów jak to nazwałaś nie artystycznych ze sztuką bo brak w nich jakich kolwiek punktów odniesienia trąca elitarnością :D Porównując rzucanie zaprawy tynkarskiej z rzucaniem farby przez artystę miało na celu jedynie wykazanie techniki i zasad przyczepności tego czym się rzuca.Jeśli wydaje Ci się ,że poprostu wystarczy rzucić by sie przykleiło mylisz się i tyle.Ja to wiem bo sam wytynkowałem cała swoją chałupę.Moge iść dalej i powiedzieć ,że każdy niezależnie od wykonywanej pracy może być artystą wtym co robi i nie ma sie co obruszać ,ze tylko wybrańcy .Aby zrobić coś ze smakiem trzeba być artystą w każdym zawodzie. A co z tymi którym się tylko wydaje ,że sa artystami ale Ci co odnieśli sukces w tej profesji tak o nich nie myslą . :hmm: .Są artystami czy nie ???
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Wt, 26 marca 2013, 17:37

:) ...oczywiście Marku, jak zwykle , jak zawsze, zrozumiałeś wszystko co napisałam bezbłędnie...a szczególnie pojęcie elitarności zawodu :ok: . Zawsze miałeś , masz i będziesz miał rację ....to ja tak mało kumam , ale wiesz, ze wsi jestem :lol:
Podsumowując ten temat , bo nie ma sensu dłużej dyskutować i się CZEPIAĆ :) , wniosek jest prosty , jeden i słuszny:
Wszyscy jesteśmy artystami a dookoła nas same dzieła sztuki .... ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez MPietak Wt, 26 marca 2013, 17:57

Jagoda napisał(a): wniosek jest prosty , jeden i słuszny:
Wszyscy jesteśmy artystami a dookoła nas same dzieła sztuki .... ;)

Jagoda takie poczucie humoru mi się podoba i z pierwsza częścią zdania zgadzam się nie przesadzał bym jednak z tymi dziełami sztuki ;) Wystarczy Dziełami :D Jagoda pozdrawiam :-* ja też ze wsi i to największej w polsce ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Pn, 1 kwietnia 2013, 18:11

Tak jeszcze wracając do Pana Artysty Sergieja Fedotowa . Jest fizykiem, skończył Uniwersytet Moskiewski, maluje bodajże od 1992 roku, nie ma wykształcenia plastycznego. Przejrzałam dość dużo jego prac, wystaw, wernisaży.
Można wybrać naprawdę fajne , kolorystyczne prace.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez muszka111 Pn, 1 kwietnia 2013, 18:36

Jagódko daj jakiegoś linka do tego pana bo nie mogę znaleźć jego obrazów... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Zibelius Pn, 1 kwietnia 2013, 18:38

Witam :) Nigdzie nie napisano że, jak ktoś jest nawet znanym artystą to jego dzieła czy prace musza się wszystkim podobać.Każdy człowiek może swobodnie i bez jakiegokolwiek strachu wypowiedzieć się że, dana praca się nie podoba a nawet powiedzieć że, jest g...no wart. :D A kto komuś zabrania wyrażania własnej opinii.NIKT.Artysta jak tworzy to zawsze najpierw tworzy dla siebie, nawet jak robi zlecenie .Przecież pierwszy widzi to co zrobił.Jak przedmiot gotowy można sobie go pooglądać wielokrotnie i przemyśleć.Ten Sergiej sam się nie wylansował.Znalazła się grupa ludzi którym bardzo spodobało się to co robi .I to właśnie tacy miłośnicy jego twórczości wylansowali go i chcą go prestiżowe galerie.A galerie chcą go i dlatego że, się sprzedaje.Każdy artysta mający swój indywidualny rozpoznawalny styl ma szanse zaistnieć pod warunkiem że, skupia się na tym co robi i przez lata ciężkiej pracy szuka swojego .TO JA. :)Sergiej Fedotov nie ma Akademii ale pewnie należy do związku artystów i uprawnienia ma :hmm: .NAJLEPSZYM UPRAWNIENIEM DO ZAISTNIENIA NA RYNKU JEST SAMA PRACA CZY DZIEŁO.Kogo obchodzi kwit jak dzieło jest niesamowite.Nikogo. :)Tylko jeszcze w Polsce jak ktoś chce wstawić prace to pytają.A JAKA AKADEMIA SKOŃCZONA.Chociaż już liczy się zysk i galerie odpuszczają ,ale o poziom muszą dbać.Ale jaki Pan taki kram.Tak że są galerie jak psychiatryki otwarte dla publiki i są takie że, marszand wie czym handluje i zna swoja profesję.
Poniżej link do twórczości Fedotova
http://www.fedotovartist.com/eng/
Zibelius
 

Postprzez Jagoda Pn, 1 kwietnia 2013, 22:00

Muszko, Zibelius podał namiary na S. Fedotowa.
Zibi, pewnie,że jest całkowita swoboda oceny prac znanych i mniej znanych, jedne się podobają , inne nie , ot normalność.
Co do galerii, to jednak pytają o ten "papierek" , chociaż to praca sama powinna się bronić , ja tak uważam .
Uważam również, że środowisko artystyczne jest bardzo nieprzewidywalne , potrafi wypromować jak również zniszczyć. Sami artyści , też delikatna materia , ale pisałam już o tym , nie ma co się powtarzać ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Poprzednia stronaNastępna strona