Platforma promująca kulturę

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez grullo Wt, 24 lutego 2015, 22:16

W takim razie i mnie zostaje obejrzenie tego filmu. :)

Vengo, ale powiedz mi co zrobisz? Przeciwstawisz się strumieniowi pieniędzy jaka popłynął w kierunki powstania propagandowego filmu od producenta i inszych poronionych instytucji? Twój głośny krzyk coś zmieni? My możemy rozmawiać, ale jak przetłumaczysz nastolatkowi mieszkającemu gdzieś pod Nowym Jorkiem, że jest inaczej niż pokazał mu Wieki Ekran? Niestety, kto ma pieniądze ten kreuje rzeczywistość i sumienia, a że ktoś bardzo nie lubi Polski to chyba tylko znak, że ten Naród stoi mu ością w grdyce. Dla Polaków to powinien być powód do dumy, nie hańba, znaczy to, że chcą nas złamać, jeszcze nie kładą przysłowiowej "lagi" na tym Narodzie i nie odpuszczają. Nie wpisujemy się w ład jaki dla narodów przyszykowano, trzeźwo myślimy i dlatego jesteśmy zagrożeniem dla transgranicznych decydentów. Więc chociaż my nie dajmy sobie skakać do gardeł z tego powodu, szanujmy siebie i szanujmy własną historię z jej blaskami i cieniami. W kupie siła, w podziale okazja dla wroga. Vengo, skoro cytujesz klasyka to zakończę tego posta innym cwanym klasykiem: W mętnej wodzie, łatwiej ryby łowić. ;)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Beata Wt, 24 lutego 2015, 22:30

vengo napisał(a):
Dobra Beata, nie tłumacz się.
Jestem pewien, że było dokładnie odwrotnie.
Pozmienia się imiona i nikt się nie domyśli, że Twoja prababka zrobiła taką rozpierduchę.
Kiedy mogę wparować z klamotami i rozpocząć zdjęcia?
Mam mega parcie na Oskara 8)


:D
Ty masz parcie na Oskara ja na szkło. Dasz mi rolę pierwszoplanową to się dogadamy.

Na tego Oskara pracował sztab ludzi i szkoda, ze próbuje się przyćmić ich sukces. Osobiście żałuję, że nominowani za zdjęcia do tego filmu nie dostali nagrody. Jak dla mnie prawdziwy majstersztyk.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 24 lutego 2015, 22:31

Beata - ogladałaś film?????
tj, ogladałaś
a ja mam inne zdanie i nie wiem za co dostał oskara = mnie sie całkowicie nie podobał , wszystko mi sie nie podobało poza muzyka
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez vengo Wt, 24 lutego 2015, 22:35

Akurat film na youtubie dotyczył kondycji polskiej "sztuki", nie "Idy".
Jak pierwszy raz go obejrzałem dawno temu to długo szamotałem się z myślami, że jednak współczesne określenie "artysta" ma zdecydowanie negatywny wydźwięk. Od tamtej pory co najwyżej celowałem w status rzemieślnika...


Tak Grullo, przeciwstawiam się kłamstwu i obłudzie.
Nie pozwolę deptać honoru i godności Polaków.
I powtarzam, nikomu do oczu nie skaczę, interesuje mnie tylko prawda.
Także, "to nic osobistego, to tylko w interes"... Polaków.
vengo
 
Posty: 95
Dołączył(a): So, 20 września 2014, 11:25

Postprzez grullo Śr, 25 lutego 2015, 00:08

Status rzemieślnika jest przynajmniej przyzwoity, nie trzeba być dokooptowanym do tej całej zgrai, którą nazywa się szumnie "artystami nowoczesnymi". Performance zowie się sztuką, ale to nowotwór który przerzuca się z jednej dziedziny na drugą, złośliwie zahacza o niby-psychologię i porusza kwestię ważnych ""problemów egzystencjalnych"". A mi się wydaje, że tacy ludzie są naprawdę biedni i ubodzy emocjonalnie, w sztuce szukają sesji psychoterapeutycznej jako panacea medica na swoje objawy i stany lękowe. Cały problem w tym, że ktoś płaci onym "wynaturzeńcom" ciężki pieniądz, za publiczne obnażanie swoich urojeń, których pochodzenia nawet oni sami nie potrafią wskazać. To odnosi się do zaprezentowanego materiału z youtube'a, o artystach. Z pewnością godniej jest robić niżej opłacaną sztukę i dzielić się tą radością z innymi, niż ich straszyć i gwałcić wrodzone wyczucie piękna. Tak myślę. :hmm:

Vengo zgadzam się, trzeba się przeciwstawiać kłamstwu i obłudzie. Tylko, żebyśmy walcząc między sobą nie zatracili osi, wobec której powinniśmy biec, bo ktoś tylko skorzysta na podziałach w społeczeństwie, kto wie czy nie specjalnie generowanych rozwarstwieniach. Taka jest polityka globalizmu i tak nam się ostało, że jesteśmy w cieniu imperiów zaledwie małym pryszczem kiełkującym i to nie gdzieś na krańcu świata (gdzie byłoby nam bezpiecznie) ale w samym centrum rozgrywek politycznych Europy. "Oni" zawsze znajdą środki, żeby nas poniżyć, umniejszyć albo nawet zniszczyć i do tego dąży polityka większych krajów. Honoru nikt nam nie zabierze jeśli my sami będziemy o siebie się troszczyć, edukować i przekazywać wiedzę. Szanujmy chociaż siebie, bo nikt inny nam tego nie okaże, nie taki jest cel tych złamasów polityki światowej. :) ;)
grullo
 
Posty: 819
Dołączył(a): Śr, 25 kwietnia 2012, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MPietak Śr, 25 lutego 2015, 07:32

No proszę obrońców dobrego imienia prawdziwego polaka przybywa . Było by śmieszno i straszno gdyby nie było żałośnie .Odniose się tylko do tego ,ze nie życzę sobie by takie indywidum jak ty vengo którego nawet nie stac na to by zarejestrować sie pod własnym nazwiskiem mówił w odniesieniu do mojej osoby o jakowymś malowanym chłopaku bo chłopaki to u szewca szpilki prostują ale skąd masz to wiedzieć .Oczywiście utwierdziłeś i widzę w oczach niektórych nawet umocniłeś własną pozycje prawdziwego obrońcy polskiego kołtuna i ciemniaka Oby tak dalej widać trafiłeś na podatny grunt Brawo Gratuluje wszystkim ( polskiego piekiełka )' :brawo: :brawo: :brawo: i wiecie gdzie ja to mam w( dupie )' :dobani: :-P Dodam tylko ,że młody Sztur i jego rodzina na własnej skórze przekonali kim jest taki ktoś jak ciemny kołtun antysemita i prawdziwy polak widać takich ktosiów ukrywających się pod jakimiś awatarami jak psów a nawet więcej przepraszam psy za porównanie z nimi . :-P :-P

BY NIECO ROZŁADOWAĆ NAPIECIE PRZEDMIESIĄCZKOWE POWIEM JAKI SWIETNY HUMOR WYMYSLIŁ CZŁOWIEK Z OTWRTĄ GŁOWĄ ----wiadomo było sporo Oskarów rozdanych i tylko jeden z nich płakał stojący obok uśmiechnięty Oskar pyta go czemu płaczesz na co ten ; BO JADĘ DO POLSKI :D :lol:
Niech to będzie mottem naszej dyskusji :lol: :lol: :lol:
Ostatnio edytowano Śr, 25 lutego 2015, 16:44 przez MPietak, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Beata Śr, 25 lutego 2015, 12:09

Lamka napisał(a):Beata - ogladałaś film?????
tj, ogladałaś
a ja mam inne zdanie i nie wiem za co dostał oskara = mnie sie całkowicie nie podobał , wszystko mi sie nie podobało poza muzyka


Myślałam, ze to retoryczne pytanie i nie trzeba listy podpisywać :)

Nie wiem czy to film na miano Oskara i nie mnie to oceniać. Muzyki nie pamiętam, ale chyba wiem, czemu Tobie się podobała...Grał na saksofonie ;) Mnie film podobał się i tak jak napisałam wcześniej nierozumieniem, dlaczego ludzie doszukają się problemu. Naprawdę nie uważam, że film jest antypolski i gdyby nie ta afera wokół niego to nawet na chwilę nie zapaliłby się lampka. Zdjęcia zrobiły na mnie spore wrażenie...światło, kadry i ten obdrapany klasztor. Klimat trafiający do mnie. Na początku trochę denerwowało mnie, że tak mało gadają ;) ale potem oddałam się w ten ciszą pisany dialog gdzie między słowami zostaje miejsce dla widza na dopowiedzenie i przemyślenie. Dla mnie Ida to każdy z nas. Uciekamy do własnych klasztorów. Może po to, aby uniknąć kłopotów( "A co potem" "Kłopoty") szukamy schronienia gdzie ten świat będzie lepszy.

Gdzie jest antypolsko? Pokażcie palcem. Człowiek który ze strachu morduje rodzinę? To chyba uświadamia jak ludzie bali się i jak wiele ryzykowali aby ocalić innych. I nie chodzi o to aby pokazać, że to Niemiec jest tym złym tylko, że w dzisiejszych czasach swój swojemu nóż w plecy wbije ze strachu, dla korzyści...
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 25 lutego 2015, 17:41

mnie nie podoba sie nie z powodu przekazu, bo nie wiem co przekazywał, nie rozumiem takich przekazów Nie podoba mi sie NUDA i Beznadzieja , dłużyzny, wpatrywanie sie w jej twarz przez długie minuty…………………...…. O!!!!!! NP PODWÓJNE ŻYCIE WERONIKI - O!!!!
to jest przepiękny film

Obejrzałam aby mieć swoje zdanie na ten temat , bo po 10 minutach bym juz przełączyła.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Śr, 25 lutego 2015, 23:07

Podwójnego życia Weroniki nie widziałam. Jutro wybieram się z koleżanką do kina...sprawdzałam i tego już nie grają. Zastanawiam się nad Pięćdziesiąt twarzy Greya lub Snajperem. Oglądaliście? Na pierwszym syn był i mówi, że pokręcony...pewnie mnie by odpowiadał :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 25 lutego 2015, 23:59

BEATA, ten film podwójne zycie ….. obejrzyj , warto po 1000kroć , nie pamietam czy ma oskary, lwy czy inne ch… bo dla mnie to tylko polityka , ten film warto , zakochasz sie w nim = piękny
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona