Dotacje dla artystów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

Postprzez Beata Pt, 22 sierpnia 2014, 10:51

Zwracam się z zapytaniem do naszych użytkowników odnośnie dotacji unijnych. Czy ma ktoś z Was jakieś doświadczenie? Jakieś rady? Rozważam złożenie wniosku. Założeniem jest rozbudowa sklepu z możliwością prezentacji i sprzedaży obrazów oraz innych wyrobów rękodzielniczych. Celem nie jest stworzenie typowej galerii ale miejsca promocji artystów z możliwością sprzedaży ich dzieł.
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez jola Pt, 22 sierpnia 2014, 11:13

Beatko dokładnie nie wiem ale tyle co dowiedziałam sie od Krystyny Ruminkiewicz to ona składała na taką dotacje dostała chyba 30tys i przez rok musi prowadzić oraz musi należeć do profesjonalnego stowarzyszenia -wiecej nie wiem myślę jednak że jakaś urzędniczka od spraw kultury powinna wiedzieć
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 22 sierpnia 2014, 11:56

tak, dokładnie tak . Na prowadzenie własnej działalności łatwo jest zdobyć dotację, nie robią większych problemów. nie to co na plener czy reklamowa działalność.
Składałam papiery , kazali wykonać wszystkie wymogi , np, wydrukować plakaty, koszulki ze znakami unijnymi , zrobiłam to , zapłaciłam faktury, a dotacji nie dostałam bo wygrała droga rowerowa ......... a na dodatek to zabronili uzycia na plenerze tych plakatów i koszulek, bo nieprawnie sa uzyte znaki unijne............

innym razem hurra dostałam dotacje 200 000 zł no dwieście tysięcy ......... aha ,,, do wykorzystania na targach sztuki , w Berlinie, Paryżu, Frankfurcie i Poznaniu,,, hahaha termin 2 miesiace , Przyznano mi w lipcu, a do wykorzystania do października ........
Paranoja
ale dali dotację ..... kpina
ALE NA działalność dostaniesz :)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Pt, 22 sierpnia 2014, 19:24

Krysia jest w tej chwili na plenerze jak wróci ma dać znać co i jak. W moim przypadku jest trochę inna sytuacja ponieważ działalność już jest. Zobaczymy jak to będzie. Na obecną chwilę wiem tylko ze na ten rok i tak się nie załapię ale projekt trzeba przygotować jak najszybciej.

aaa i jeszcze jedno...Nie wiem jak powinna wyglądać umowa między osobami wstawiającymi prace do sprzedaży. Macie może jakieś wzory? Jestem na Vat-owcem i nie wiem jak to wygląda. Czy artysta wstawia w komis? Spisujemy jakąś umowę na czas ekspozycji? Łatwiej kupować od Chińczyków :lol: Idzie masówka, są faktury i niema problemu :D
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 22 sierpnia 2014, 22:06

poczytaj dokładnie INFORMACJE PODATKOWE w DZIALE INFORMACJE tam masz wszystkie zalezności

http://www.klub.tworcowsztuki.pl/viewtopic.php?f=118&t=255

ja mam galerię internetowa , ale to nie ma znaczenia jaką udostepniam miejsce na portalu , to tak samo jakbym udostepniała ściany w galerii, ja wstawiam obrazy do restauracji i trzeba zawrzeć umowę i nie musi to sie nazywać w komis. W poniedziłek zeskanuję te umowę i wstawię.
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Beata Wt, 9 września 2014, 18:03

Dziękuję bardzo za pomoc i czekam na skany :-*
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez marzenka Pn, 15 września 2014, 11:21

Ja dostałam 2 lata temu na działalność twórczą myślę ,ze się opłaca złożyć i z tego co zauważyłam dużo dużo łatwiej jest dostać artystom niż przedsiębiorcom którzy chcą założyć np kolejny lumpeks lub cokolwiek innego. Ważne jest abyś udokumentowała ew.kwalifikacje to też jest punktowane.Mój znajomy fotograf miał najlepszy wniosek z tych które były złożone ale zabrakło tego i dopiero za drugim razem udało mu się dostać dotacje po odbyciu kursu fotograficznego. Warto też we wniosku przekonać ,że działalność będzie kontynuowana także po wygaśnięciu umowy ze względu na Twoje zainteresowania i chęć rozwijania tej działalnosci.Na zakup po otrzymaniu dotacji jest niewiele czasu dlatego warto przemyśleć wcześniej, ja teraz bym trochę inne decyzje podjęła odnośnie tego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Avatar użytkownika
marzenka
 
Posty: 23
Dołączył(a): So, 29 czerwca 2013, 21:56
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Wrocław