..światło w pracowni

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

Postprzez Jagoda N, 12 kwietnia 2015, 13:21

...światło w pracowni (piszę tylko o naturalnym , dziennym), ma być go dużo czy niekoniecznie...z doświadczenia powiem, niekoniecznie.
Mam letni domek- pracownię na lato , jedna ściana cała przeszklona ....i nie jestem z tego powodu szczęśliwa, ściana szklana wychodzi na zachód, o 13-14.00 już zaczyna operować słońce, temperatura wczoraj skoczyła do 34 st. , ciut za ciepło nawet dla mnie, drzwi są dwuskrzydłowe i można otworzyć , można otworzyć okno ale to nie zdaje do końca egzaminu, otwarte drzwi generują napływ natychmiastowy moich kotów i psów i o ile psy spokojnie leżą to koty wszędzie wleźć muszą , sztalugi, obrazy, farby, nic spokoju nie ma :dobani:
Swiatła mam za dużo, nie wiem jak sie ustawić z pracą bo słońce w oczy mi świeci :hmm:
Zastawiam się parawanem i zastanawiam , po co mi ta szklana ściana :) ... Boznańska podobno zasłaniała okno kotarą i malowało jej się najlepiej o zmierzchu :)
Kurcze, tak myślę , czy nie lepiej mi było na niezbyt dobrze oświetlonym strychu :lol: :D
...napiszcie proszę, czy też macie taki problem i czy przypadkiem duża ilość światła dziennego przy malowaniu nie jest przereklamowana ;) ...śmiem twierdzić , że TAK :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez zosiasw N, 12 kwietnia 2015, 16:02

Jagoda masz :dobani: , ja mam okno w pracowni od wschodu i jestem bardzo zadowolona :) zwłaszcza, że maluję najczęściej od 11.00 , nie lubię nadmiaru światła, przeszkadza mi zwłaszcza kiedy świeci w oczy :-x . Jak jest za ciemno to zapalam górną lampę z żarówką, jaką używają w studio fotograficznym, 5500 K, 2100 lm, dającą dzienne światło, energooszczędna- 36W. Polecam :ok: Dla malarzy najlepsze byłyby domki na obrotowej nóżce :D może zacznę projektować :hmm: ..... :-*
Avatar użytkownika
zosiasw
 
Posty: 139
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2015, 23:19

Postprzez muszka111 Pn, 13 kwietnia 2015, 21:10

Dla malarzy najlepsze światło dają okna od północy... :)
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13


cron