Anatomia człowieka dla plastyków

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

Postprzez MPietak Cz, 20 sierpnia 2015, 15:53

Pewnie by malować należało by najpierw iść na medycynę po tak dokładnym poznaniu anatomii byli byśmy prawdziwymi mistrzami.Teraz zdaje się rozumie po co Leonardo kroił trupy by namalować Monalize z tym co zaobserwował przy rozkładających się trupach Dziękuje postoję Jeszcze jedna ideologia aby malować lub rysować trzeba to robić jak archiwista któremu dobrowolność powinna być obca niestety w sztuce takie podejscie nie ma zastosowania wedle mnie by nie było .To wszystko to akademickie bajdurzenie wedle mnie szkoda czasu na wyliczanie wedle matematycznych wzorów ideału tz złotych proporcji Nikt z nas pewnie pod nie się by nie załapał Wniosek bedę sobie maział nieproporcjonalne postacie bo od perfekcji wieje nudą :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Evagelia Cz, 20 sierpnia 2015, 16:59

Cos Cie nie interesuje to tego nie robisz, i nikt Cie nie zmusza, zebys sie uczyl wcale, ani anatomii ani niczego innego :)

Mozna dostrzec iles w zaleznosci od perspektywy z jakiej sie na to patrzy. Serdecznie polecam krotka wizualizacje tego zjawiska - https://youtu.be/qxXf7AJZ73A ;)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez Waldemar Jarosz Cz, 20 sierpnia 2015, 17:43

Nie zawsze ma się pod ręką modela kolego.Taki podręcznik zawsze jest przydatny. Dzięki Evangelio! :ok:
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez MPietak Pt, 21 sierpnia 2015, 06:16

Evagelia napisał(a):Cos Cie nie interesuje to tego nie robisz, i nikt Cie nie zmusza, zebys sie uczyl wcale, ani anatomii ani niczego innego :)

nie odwzajemnie się złośliwością i powiem ;Ucz się bo wiedza to klucz do wolności choć czasem jej świadomość ogranicza widzenie abstrakcyjne a wówczas koniec postępu . :dobani:
Waldemar Jarosz napisał(a):Nie zawsze ma się pod ręką modela kolego.:
swoją drogą ciekawe ile razy zechcesz porównać swoje prace porównując je z tym czego się nauczysz z mądrej księgi Powodzenia .Niektórzy kupują książki bo ładnie wyglądają na półce też mam ich całkiem sporo :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Evagelia Pt, 21 sierpnia 2015, 11:58

MPietak napisał(a):swoją drogą ciekawe ile razy zechcesz porównać swoje prace porównując je z tym czego się nauczysz z mądrej księgi Powodzenia .Niektórzy kupują książki bo ładnie wyglądają na półce też mam ich całkiem sporo


swoja droga ciekawym jest, ze akurat ten punkt widzenia (czy moze zlosliwosc? 8) ) nie ma zasadnosci wedlug bablaniny naukowej, ktorej nie przyjmujesz, ktora oczywiscie zanegujesz i wysmiejesz ponownie, ale coz taki Twoj urok :-* Nawet gdyby artysta faktycznie nie mial zamiaru odniesc sie w swojej tworczosci do wiedzy ktora postanowil rozwijac, to badz swiadom, ze rozwijanie sie na innych polach od tego, ktorym sie zajmuje wprowadza wiatr swiezosci w to co sie juz robi, zaprzeczajac Twoim teoriom - to wlasnie pozwala odblokowac umysl, abstrakcyjne myslenie, rozwija kreatywnosc i wiele wiecej. Wiec wlasnie warto sie uczyc, nie tylko w profesjonalnie interesujacym nas kierunku, aby wydobyc sie z efektu einstellung. I o to chodzilo w poprzedniej mojej wypowiedzi, a nie o zlosliwosc zadna.

MPietaku, bardzo lubie to, ze zawsze starasz sie reprezentowac przeciwny punkt widzenia. Dyskusja z Toba zawsze jest przyjemnoscia, pozwala się przetestowac. Takze nie ma z mojej strony zlosliwosci dla Twoich pogladow. A i mam powody sadzic, ze sam jestes dosc madrym artysta, ktory przed odlozeniem ksiazki na polke, w celu jej upieknienia, czyta ja dosc uwaznie. Nie kupuje tego image'u siebie, na ktory kreujesz sie na forum. Droczysz sie chyba tylko dla zasady, bo sam masz ewidentnie wiedze artystyczna, ktorej nie rozwijasz wylacznie patrzeniem i rysowaniem. Bo i skad bys wiedzial, ze Leonardo kroil trupy? Byles, widziales? Jestes wampirem i zyjesz setki lat ? ;P
Niemniej jednak jest to watek, w ktorym poszukiwane sa wartosciowe materialy do nauki anatomii artystycznej, a nie temat " czy warto sie uczyc anatomii/ w jakim celu/ jak/ i na jaka chol.. och przepraszam, potrzebe " :lol: /moze moderator dla porzadku rozdzieli tematy, to sobie wszyscy podyskutuja :-* :-* :-*
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Poprzednia strona