Kto namalował i jaką wartość przedstawia obraz ???

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

Postprzez spidernet So, 29 października 2016, 12:10

Sprzątając na strychu natknąłem się na kilka obrazów. Nie jestem znawcą sztuki dlatego postanowiłem się poradzić Was drodzy forumowicze w uzyskaniu informacji co to za obraz i czy przedstawia jakąś wartość...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
spidernet
 
Posty: 5
Dołączył(a): So, 29 października 2016, 11:52

Postprzez wakai So, 29 października 2016, 14:17

Tadeusz Rybkowski auto pracy jest wiele informacji na jego temat oraz ceny jakie uzyskali
na roznych aukcjach istotne jest na czym malowane wielkosc itd mozesz sprobowac za pomoca Google dobrej jakosci zdjecie wklej moze juz ten obraz gdzies sie pojawil wczesniej zawsze warto sprobowac jego prace zaczynaja sie od kilku tysiecy grafika na kartonie obrazy na desce lub plotnie to nawet kilkascie tys.
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez spidernet So, 29 października 2016, 18:46

Niestety obraz jest jak widać niskiej jakości - wypłowiałe kolory etc. Leżąc na strychu nie był niczym zabezpieczony. Czy mimo wszystko taki obraz jest coś warty? Może po prostu wystawić obraz na licytację? Pytanie tylko z jakiego serwisu najlepiej skorzystać, aby trafić do właściwej klienteli?
spidernet
 
Posty: 5
Dołączył(a): So, 29 października 2016, 11:52

Postprzez wakai So, 29 października 2016, 21:06

jesli nie posiada znamion uszkodzenia jak rowniez plesni byl przechowywany w suchym miejscu to jest on jak najbardziej gotowy do przywrocenia mu swojej swietnosci kazdy obraz z czasem wymaga zabezpieczenia mozesz sprobowac uzyc anacrosina plyn do czyszczenia starych obrazow pod warunkiem ze obraz jest olejny i powinno sie sprawdzic fragment obrazu czy nie rozpuszcza farby w przypadku jesli nie jest to olej moze uszkodzic powloke malarska.mozesz rowniez koszt odrestaurowania twego obrazu jest to znany malarz i nie powinno byc problemu z jego sprzedaza
http://artyzm.com/artysta.php?id=594&page=2
link odnosnie malarza jak uzyskane cenny na aukcji za obrazy
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez spidernet Śr, 2 listopada 2016, 18:58

Dziękuję za podpowiedzi. A ten obraz jn. czy ktoś z Was wie co to za autor:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/c65072a21ea297ae
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f14f5139ff813ace
spidernet
 
Posty: 5
Dołączył(a): So, 29 października 2016, 11:52

Postprzez wakai Cz, 3 listopada 2016, 11:10

sprawdz czy jest jakikolwiek podpis data na tym zdjeciu wiele nie widac moga byc rowniez jakies informacje z tylu obrazu takich obrazow jest tysiace wiec czeba miec jakis punkt zaczepienia pozdrawiam
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez wakai Cz, 3 listopada 2016, 11:10

sprawdz czy jest jakikolwiek podpis data na tym zdjeciu wiele nie widac moga byc rowniez jakies informacje z tylu obrazu takich obrazow jest tysiace wiec czeba miec jakis punkt zaczepienia pozdrawiam
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez spidernet Pn, 14 listopada 2016, 16:18

W zasadzie nigdzie nie znalazłem żadnych znaków szczególnych, dlatego wrócę chyba do poprzedniego obrazu o którym była mowa. Chciałbym Was zapytać drodzy forumowicze jak powinienem podejść do tematu odsprzedaży obrazu? Jestem z woj. wielkopolskiego (okolice Poznań / Zielona Góra). Czy w tym regionie znajduje się jakiś specjalista / firma, która pomoże w pośrednictwie? Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że obraz należałoby poddać renowacji. Dlatego zależy mi na zwróceniu się do "właściwych osób". Podpowiecie?
spidernet
 
Posty: 5
Dołączył(a): So, 29 października 2016, 11:52