wpływ zmeczenia a sztuka

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 17 lutego 2010, 21:08

codziennie sobie obiecuje, że jak wróce z pracy to będe malować, ale jak wejde do domu to rzucam sie na kanapę i tak tkwie do 12 w nocy , jak z tego sie wyrwać, jak sie zmobilizować? a przecież kocham malować czy rzeźbić. Patrze na pustą sztalugę, dolewam wody do dzbanka, aby pędzle nie wyschły i to całe spotkania ze sztuka.
buuu
autentycznie na nic nie mam siły. :(
czy ma ktoś na to receptę?

ciekawe co w takich stanach inspiruję mnie przychodzi na myśl od razy jakieś zwłoki. hehe
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Kate Śr, 17 lutego 2010, 21:12

Ja mam tak samo, obiecuje sobie i nic mi z tego nie wychodzi. Mowie sobie ze za godzine zaczne, a godziny robia sie trzy, potem juz jest za ciemno i mysle ze nie ma sensu sie rozkładać. A najgorsze jest to ze tego stanu nic nie moze zmienic, trzeba przeczekac na moment w ktorym sie zacznie.

a moze to po prostu lenistwo


Przydałby się ktos taki kto stałby za moimi plecami i mnie w tyłek kopał żebym malować zaczęła:)
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 17 lutego 2010, 21:15

tez myślałam że lenistwo .
Jutro rozłożę wszystkie media , rozpakuje płótno i zobaczymy nawet pomysł mam na obraz

nawet pasujący do tego stanu fizycznego - hehe to dopiero lenistwo
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Kate Śr, 17 lutego 2010, 21:29

najgorzej jest się zmusić żeby zacząć. Bo jak już się zacznie, to nieważne że się jest zmeczonym, że trzeba kwiatki podlać czy co tam jeszcze zrobić. Jak się zacznie to cała reszta jest nieważna, liczy się płótno i ja.

Tylko no właśnie... jak się zmobilizować żeby zacząć i żeby tego po raz kolejny nie odkładać na jutro
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 17 lutego 2010, 21:47

fakt, ze w takim stanie to tylko malowanie - mokre na mokre , bo jak przerwę to już nie wróce do tego przez kwartał :( więc nie ma mowy o zadnych laserunkach.
na plenerze obiecałam Oldiemu że skończę dziewczyne z perłą, ale do niej to musze sie jakoś rozpędzić, bo to same laserunki
no- zobaczymy
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez muszka111 Śr, 17 lutego 2010, 21:56

Mam to samo...strasznie długo zabieram się do namalowania...zawsze coś mi nie daje, a przecież mam 3 minuty do pracowni...obok mojego bloku...dużo wolnego czasu, bo nie pracuję...nawet prochy przepisał mi lekarz na poprawę mobilizacji...biorę...i maluję wszystko w głowie...tak bym chciała malować codziennie po parę godzin...

to jest u mnie najprawdopodobniej lenistwo...rozbisurmaniłam się w tym nowym mieszkaniu...

jak coś maluję to mokre na mokre...zawsze tak maluję bo lubię szybkie efekty...jak wyschnie to za jakiś czas poprawiam jak trzeba...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 17 lutego 2010, 22:07

czyli jedyne wyjście to a la Prima, bo inaczej będzie czekał na skończenie wieki, aż go mole zeżrą hehe ;)

to już wiemy co robić jak zaczniemy, ale jak zacząć ? Jerzy kiedyś dał mi kopniaka , a teraz... ?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Kate Śr, 17 lutego 2010, 22:08

a ja gdzie czytałam ze lenistwo jest choroba genetyczna. Muszka prochy na mobilizacje? to takie istnieje?
Avatar użytkownika
Kate
.
1.
2...
moderator

.
1.
2...
 
Posty: 339
Dołączył(a): So, 31 października 2009, 09:47

Postprzez Krakusia Śr, 17 lutego 2010, 22:14

"DOBRA ORGANIZACJA PRACY TO LEPSZA WYDAJNOŚĆ" :P

Może macie po prostu za dużo wolnego czasu ?
Ja mam go mało, więc muszę się mobilizować. Dzisiaj wróciłam z pracy o 18, zrobiłam postny żur na obiad, pogadałam z chłopakami i teraz siadam malować przez godzinę. Nie wstyd Wam teraz??

Zmęczenie zimowe, brak słońca... każdemu daje sie we znaki, ale ja już czuje wiosnę tuż..tuż.. :D
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 17 lutego 2010, 23:06

ale ci zazdroszczę ja w większości wracam o 16:30 siadam na kanapie i nic nie robie. Piotr przychodzi o 18:00 i robi kolacje herbatke , podaje mi ze słowami
- nie malujesz?- a kiedy bedziesz malować
- jutro, jutro bedę - odpowiadam bardzo przekonująco , ale chyba mi juz nie wierzy
zazdroszcze dyscypliny.
a może ja sie w pracy wypalam, bo tam mysle za 120osób i muszę zadawać duzo pytań, bo inaczej to mi ściemniaja i mnie to wykańcza
w każdym bądż razie jak wracam do domu to zwłoki rzucają się bezwładnie w pozycję horyzontalną i za cholercię nie chcą postawić się do pionu.
oby tylko nie pozostały w tej pozycji na wieki , przynajmniej nie teraz hehe bo chyba za wcześnie :mrgreen:


( 666 diabelski numer w ilości postów :twisted: )
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Następna strona

cron