powstawanie dzieł z wykorzystywaniem mediów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

Postprzez MPietak Cz, 11 marca 2010, 08:22

może pogadali byśmy o wykorzystywaniu takich mediów jak rzutnik zdjęcia w dziele tworzenia
Ostatnio edytowano Cz, 11 marca 2010, 12:09 przez MPietak, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez MPietak Cz, 11 marca 2010, 09:50

nikt nie chce pogadać sam sobie pogadam Dla mnie to zbrodnia w dziele tworzenia.
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Krysia karo konin Cz, 11 marca 2010, 11:09

Wiem,że ludzie używają rzutników do malowania różnych rzeczy,ale zgadzam się a Tobą,że to nie fajne.
Krysia karo konin
 

Postprzez keramon Cz, 11 marca 2010, 11:32

bylo juz o tym: Strona główna ‹ DZIAŁ KAWIARENKA ‹ Ciekawostki o sztuce i...< naga prawda
viewtopic.php?f=50&t=100
keramon
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 08:31

Postprzez Homer Cz, 11 marca 2010, 14:52

poprzednik odesłał już do właściwego tematu nie ma sensu chyba dublować tematów :D
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez MPietak Cz, 11 marca 2010, 17:02

zgadzam się zamykam sprawę
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez MPietak Pn, 15 marca 2010, 17:01

poprzdnie dyskusje były o tym jak medja stosować aja chcę sprowokowaćdyskusje jak haniebnym jest stosować taką pomoc Mamy nie kończącą się ilość Malczewskich i innych a co za tym idzie Nie możecie się Panie iPanowie utrzymać z pracy twórczej. Musicie pracować a w wolnych chwilach malujecie Wten sposób nie powstanie DZIEŁO aby tworzyć musi być czysty umysł Pozdrawiam wszystkich którzy grają FER;
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Homer Pn, 15 marca 2010, 19:20

to tak samo można powiedzieć nie kupuj sobie dobrych pędzli tylko maluj szczotką bo to przecież jest nie fair ...
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez Krakusia Pn, 15 marca 2010, 21:11

a kto by to sie tak bawił rzutnikiem??. Kto w ogóle ma rzutnik?
To kłopotliwe, bo trzeba wywoływać klisze...lub płacić kupę kasy za te nowoczesne, a i tak tylko kontury odrysujesz.

Dalej po ciemku i tak nie dasz rady. Malować dalej już musisz patrząc na zdjęcie. Takie coś pomaga TYLKO przy wstępnym szkicu. Obrysy szybciej i taniej przekopiujesz np. na szybie z lampką pod spodem. Robiąc kopie i tak musisz kopiować dzieło jak sama nazwa wskazuje, nie masz wyboru. Taki sposób np. rzutnikiem jedynie przyśpiesza rysunek wstępny, nic poza tym. Dalej już kilkadziesiąt godzin mozolnej pracy i w 99% przypadków bez końcowej satysfakcji. Tylko nieliczni na świecie to potrafią.
Nie rozumiem w czym masz problem. Nikt nikomu kopii nie każe robić ale i też nie jest to zabronione (jeśli nie podrobisz nazwiska mistrza). Uważam nawet, że każdy od czasu do czasu powinien zrobić kopie, bo to bardzo pouczające i wbrew pozorom trudniejsze niż nowy, inny obraz. Jeśli nie wierzysz to zrób dobrą kopie np. Malczewskiego :D i pokaż nam etapy powstawania prac. Musisz sam się przekonać na własnej skórze czy to takie proste. Jest nawet na to miejsce na forum, tutaj:

viewforum.php?f=45

Szkic kredką na podkładzie zrób przykładając np. obraz do okna w słoneczny dzień lub szyba, kalka .... lub przekopiuj jak mnie uczyli kratkując fotografię i kratkując podobrazie a następnie przerysuj w każdy kwadrat fragment po fragmencie, lub rzutnikiem jak go posiadasz.
Od kiedy wynaleziono aparat fotograficzny malarze pomagali sobie zdjęciami przy REALISTYCZNYCH obrazach. Nigdy nie namalujesz REALISTYCZNEGO obrazu lub kopii z pamięci.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Evagelia Pn, 15 marca 2010, 21:22

zgodze sie z Krakusia, tak czy siak samemu trzeba prowadzic pedzel.. i nie wiem czy rzutnik jest tu w stanie cokolwiek pomoc.

Ale krakusia, czemu mowisz ze 99% kopistow nie jest zadowolonych z rezultatu? w sumie malo sie znam, ale wydaje mi sie ze jak ktos sie zabierze za kopiowanie i poswieci temu kilkadziesiat godzin to jak piszesz dokona wiernej kopii, postawi dokladnie tyle kresek i w tych samych miejscach co autor.. i tak jak patrze na malarstwo niektorych osob nawet tu na forum to mysle, ze bez problemu sa w stanie wykonac taka wierna kopie obrazu, nawet Malczewskiego.. :)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Następna strona

cron