Zmarł Wojciech Siemion

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez rudiart Pt, 7 maja 2010, 22:26

Zycie jest nieprzewidywalne, właśnie pochowano Wojciech Siemiona, odszedł wyjątkowy człowiek, ciepły , przyjazny, otwarty na innych ludzi, zawsze pomocny swoją radą a często i swoją obecnością uświetniał wystawy, happeningi, wernisaże. Wszyscy którzy mieli przyjemność go poznać odczuwają żal.
W swoim dworku w Petrykozach od dawna prowadził prywatne muzeum sztuki, sam też malował...
Można powiedzieć ze odszedł ostatni który znał tyle wierszy i tak potrafił je deklamować...
Bywał też od wielu , wielu lat w Kozienicach wspierając miejscowe środowisko twórców...
Cześć jego pamięci.

Pozwoliłem sobie na zamieszczenie zdjęć z happeningu w Kozienicach na którym by Naszym gościem.
Załączniki
W. Siemion I.jpg
W. Siemion I.jpg (50.95 KiB) Przeglądane 9397 razy
W. Siemion.jpg
W. Siemion.jpg (51.13 KiB) Przeglądane 9397 razy
Ostatnio edytowano So, 8 maja 2010, 08:53 przez rudiart, łącznie edytowano 2 razy
rudiart
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 7 maja 2010, 22:33

ja go znałam osobiscie , poznałam w Teatrze Wielkim jak byłam w Chórze Skoraczewskiego i spiewaliśmy przy chórze Opery. Co niedziela wpadał na obiad. ...
był przyjacielem Zbyszka Murzyna ,
a Daniel nie moze sobie darować, bo tego dnia razem balowali .... :(

a z jeszcze smutnych wiadomości to Kozłowski odebrał sobie życie
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart Pt, 7 maja 2010, 22:42

Dziękuję, jak napisałem , życie jest nieprzewidywalne :hmm: i często nas zaskakuje.
Coś mi nie wyszło z fotkami ;( spróbuję jutro, nie wiem co jest grane, gdzie błąd, zmniejszyłem ;(

A to uparty skrypt o1 pix czy 5 p sprawa, ale jak się człowiek uprze ;) ważne się nie poddawać w życiu :) cokolwiek by to było :)
Rudi
Ostatnio edytowano So, 8 maja 2010, 09:00 przez rudiart, łącznie edytowano 1 raz
rudiart
 

Postprzez muszka111 So, 8 maja 2010, 00:48

Też poznałam Pana Wojciecha....czytał fragmenty książki, którą napisała moja siostra ... ja robiłam grafiki do niej...
przeuroczy człowiek...wielki talent...żal, że odszedł już na zawsze...

a to ja z panem Wojciechem kilka lat temu....
Załączniki
si.jpg
si.jpg (66.58 KiB) Przeglądane 9362 razy
Ostatnio edytowano Pn, 17 maja 2010, 18:44 przez muszka111, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez rudiart So, 8 maja 2010, 09:05

Serdecznie dziękuję Muszko, zawsze to miło jeżeli człowiek nie jest odosobniony w swoich poglądach :)
Rudi
rudiart
 

Postprzez szczekan Pn, 17 maja 2010, 17:05

Własciwie ta nieprzewidywalność życiowa Wojceicha Siemiona to taka, że po 80. zginął tragicznie ( na skutek ran odniesionych w wypadku samochodowym ), a nie jak jego rówieśnicy w łóżku często pod kroplówką... Genialny i żywotny artysta... Szkoda, że w przeszłości przyczepił się do komuny będąc członkiem PZPR. Artysta musi być jednak niezależny...
szczekan
 

Postprzez rudiart Pn, 17 maja 2010, 18:13

Wielu ludzi "za komuny"dało d..., naukowcy , artyści , czasem ludzie z tytułami naukowymi i pozycją społeczną... :(
na wołowej skórze by nie spisał....i przykro ...
Mówią ze w każdym człowieku jest tyle dobra co i zła... a co bierze górę czasem zależy od człowieka...a czasem nie...
W zamierzchłej przeszłości, nie łatwej i nie prostej wielu ludzi było zmuszonych dokonywać wyborów dość kontrowersyjnych, "mniejszego zła", "coś za coś", "w imię jakiejś większej sprawy"... historia ich osądzi... kiedyś...

A o nie żyjących nie wypada po prostu mówić i pisać źle :-? to jest nie elegancko :( -delikatnie mówiąc :hmm:
rudiart
 

Postprzez szczekan Cz, 20 maja 2010, 14:00

"Wielu ludzi" to nie znaczy, że wszyscy wówczas dawali d..., Rudi...
O ile sobie przypominam to nie istnieje jeszcze unijna dyrektywa, aby o nieżyjących członkach PZPR pisać tylko i wyłącznie w superlatywach, więc pomyslałem, że warto wspomnieć również i o tej ciekawej jak i mniej znanej karcie z jego życia...
Ja znam wielu takich artystów, którzy np. zbojkotowali stan wojenny i przez to dostali w d... (biedowali) i nie chcieli d... dawać... Warto i o tym pamiętać - delikatnie mówiąc
szczekan
 

Postprzez rudiart Cz, 20 maja 2010, 15:20

Szczekan, wybacz, możesz sobie rozumieć jak chcesz... nie ma co wykręcać kota ... psem :lol:
Pozwolisz że nie będę kontynuował ... jakoś mi się nie chce :-?
Będę wdzięczny jeżeli na tym zakończymy wymianę poglądów na tym forum. Dziękuję :)
Hej!
Rudi
rudiart
 

Postprzez szczekan Cz, 20 maja 2010, 19:37

Niech i tak będzie... :ok:
Hej!
szczekan
 

Następna strona

cron