Chciałbym rozrysować pokój.

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez karol16 Śr, 2 czerwca 2010, 20:18

Cześć!!! Mam jedno pytanko. Chciałbym sobie rozrysować pokój ale nie wiem do końca czym lepiej to zrobić.
Ogólnie to ja bazuje w technikach takich jak graffiti i jakieś komiksy, postacie fantasy. Mam na myśli głównie Jimmiego Hendrix'a lub Boba Marley'a, których już mam narysowanych na kartkach cieniami. Nie wiem za bardzo czy
lepiej to zrobić spreyem, aerografem, pędzlem albo czymś innym. Czy mogli byście mi pomóc? Dać jakieś rady co do malowania na ścianie? Z góry dziękuję. Pozdrawiam Karol :)
karol16
 
Posty: 19
Dołączył(a): Śr, 2 czerwca 2010, 10:05

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 2 czerwca 2010, 23:29

na ścianie to najlepiej akrylem w spayu, :) w końcu to graffiti
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez oldmalarz Śr, 2 czerwca 2010, 23:51

znaczy sie ze jak ..? "rozrysowac pokój"...? ..pokój na czym? ...na scianie ..?

rysuje sie raczej ołówkiem ..przynajmniej ja tak robie.. a wypełniam farbami akrylowymi.. bo sprayu to są lakiery .... aerograf na scianie raczej dla bardzo bardzo cierpliwych.... ;)
oldmalarz
 

Postprzez karol16 Cz, 3 czerwca 2010, 08:46

Aha czyli farbami akrylowymi, a czy moglibyście podać nazwy jakiś dobrych firm tych farb. Czy to nie ma różnicy :hmm:
karol16
 
Posty: 19
Dołączył(a): Śr, 2 czerwca 2010, 10:05

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 3 czerwca 2010, 23:06

takie do ścian ja robią to graffitowcy
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Homer Cz, 3 czerwca 2010, 23:16

tylko jak już się zdecydujesz to wszystkie z tej samej firmy i jednakowej pod tą samą serią bo będziesz miał różne niespodzianki potem typu tu się błyszczy tam się nie błyszczy to jest transparentnie tam nic nie prześwituje ( tj z żółtym takie problemy to na bank :D ) więc ta sama firma i najlepiej ta sama seria ze swojej strony mogę polecić http://www.sklepplastyczny.pl/maimeri-a ... 8_301_300/ tanie, wydajne w sam raz ;) to to jeśli chodzi o pędzelek. O jaki efekt ci chodzi albo jaki masz projekt ? jakaś grafika z prostymi granicami czy płynne przejścia bardziej malarsko ?
Avatar użytkownika
Homer
 
Posty: 348
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:32

Postprzez Krakusia Pt, 4 czerwca 2010, 11:17

Karol, możesz także zwykłymi plakatówkami szkolnymi malować lub temperami (można je zetrzeć mokrą szczotką). Szkoda, ze nie wkleisz projektu (daj fotkę szkicu), bo nie wiem co to będzie i trudno doradzać. Na tempery możesz nałożyć np. akrylowe farby (mają bardziej ostre kolory) gdy już będziesz na 100%, ze uzyskałeś efekt zamierzony i chcesz to malowidło oglądać latami. Musisz pamiętać, że farbę akrylową trudno będzie usunąć ze ściany jak Ci się dzieło znudzi, a znudzi sie na 100% i to szybciej niż się spodziewasz.

Dlaczego to piszę? bo doświadczyłam tego. Miałam wówczas ok. 15 lat i zapałałam chęcią namalowania obrazu (olejnego) bezpośrednio na ścianie w moim pokoju. Był to sielski pejzaż. Znudził mi się szybko i tu pojawił sie problem. Zamalowanie nie pomogło bo po miesiącu plamy wychodziły. Darłam szpachlami tynk i tatuś musiał nowy tynk nakładać klnąc przy tym szpetnie. Wyleczyłam się skutecznie z takich fresków.
Może lepiej/bezpieczniej będzie namalować duży plakat i oprawić go np. w antyramę ?
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 4 czerwca 2010, 15:21

a ja w łazience w wynajetym mieszkaniu namalowałam nad wanną morze i wyspę Robinsona, NO BYŁO PODOBNIE JAK SIĘ MIAŁAM WYPROWADZAĆ HAHA Ale Jakoś własciciela przekonałam .... pamieta Pan? warszawską syrenkę Picasso? to go przekonało :lol:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo Pt, 4 czerwca 2010, 17:13

słuszna uwaga Krakusi - znudzi się na bank :) A usunąc bardzo trudno, może więc wziąc pod uwagę opcję tapetową. Są tapety jednobarwne nadające się do malowania. Zrobic fresk na tapecie a jak się znudzi zerwac bez żalu. ;)
Indygo
 

Postprzez karol16 N, 6 czerwca 2010, 09:48

Do Krakusi
Wiem, że to nie są najlepsze prace ale to raczej byłby, któryś z tych projektów
Najpierw projekt Jimmiego Hendrix'a
Zdjęcie0045.jpg
Zdjęcie0045.jpg (22.18 KiB) Przeglądane 10679 razy

A teraz Boba Marleya
Zdjęcie0089.jpg
Zdjęcie0089.jpg (19.18 KiB) Przeglądane 10679 razy
karol16
 
Posty: 19
Dołączył(a): Śr, 2 czerwca 2010, 10:05

Następna strona