Warto zobaczyć w TV

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez Krakusia N, 18 lipca 2010, 18:13

Od jutra (codziennie) na TVP Kultura (godz. 10.30) "Piórkiem i węglem" prof. Zina
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Magdalena Sciezynska N, 18 lipca 2010, 22:49

super dzieki
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia Wt, 28 września 2010, 19:08

Dzisiaj na TV2 o północy: „Lech Majewski. Świat według Bruegla”.

„Droga krzyżowa” z 1563 roku - obraz Pietera Bruegla stał się inspiracją dla nowego filmu Lecha Majewskiego zatytułowanego „Młyn i krzyż”. To - jak dotąd - największe filmowe wyzwanie Majewskiego.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krysia karo konin Wt, 28 września 2010, 19:27

Krakusia,dzięki.Żebym tylko nie usnęła.Akurat przedwczoraj miałam w ręku książkę "Dzieła wszystkie"Bruegel Pieter" i jestem zachwycona Jego twórczością. Andrzej mi wspominał o tym filmie.
Krysia karo konin
 

Postprzez Krakusia Wt, 28 września 2010, 20:14

Pieter Bruegel (starszy) należy do pierwszej 10-ki moich ulubionych malarzy. Jego obraz "Upadek Ikara" działa na mnie ogromnie inne zresztą także. Kiedyś miałam malować cykl mojej wersji "Upadków Ikara" ale pomysł mnie przerósł, co nie znaczy, ze kiedyś nie wrócę do niego. Jego obrazy bardzo mnie inspirują.
Krysiu, dzisiejszy film to dokument, jednak bardzo dobry bo go już widziałam i dlatego polecam. Ty zapewne myślisz o filmie "Młyn i krzyż"
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Żuczek Wt, 28 września 2010, 23:28

moja wiedza na temat twórców i malarstwa jest praktycznie zerowa i z chęcią poszerzyłabym swoje horyzonty ale jak na złość te najciekawsze programy puszczają o tak późnych godzinach :(
Avatar użytkownika
Żuczek
...

...
 
Posty: 49
Dołączył(a): So, 4 września 2010, 14:34

Postprzez Indygo Śr, 29 września 2010, 08:06

Dzięki Krakusiu za tę informację, przegapiłabym ten film gdybyś nie napisała i dodatkowy bonus, film o Doorsach, też by mi umknął.
Ciekawy film - śledzenie procesu powstawania filmu samo w sobie jest fascynujące, cała ta kuchnia... A tu dodatkowo mamy możliwośc zapoznania się ze sposobem myślenia Bruegla, którego obrazy można kontemplowac godzinami, doszukując się ukrytych znaczeń i symboli. I jak miło posłuchac z jaką sympatią wyrażają się o Majewskim znane w świecie gwiazdy a on sam spokojnie i bez zadęcia opowiada o swojej pracy. Naprawdę warto było zarwac trochę nocy. Teraz będę polowac na film Majewskiego. To musi byc niesamowite, zobaczyc dobrze znany obraz w ruchu, kiedy wszystkie figury ożyją...
:)
Dla tych co nie dotrwali albo przegapili...
http://www.tvp.pl/katowice/spoleczne-i- ... la/2784775
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 21 grudnia 2010, 00:06

limits of control
myślałam, ze to bum bum film, a to trudny film, trzeba go oglądać z otwartym umysłem
polecam
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez jolakos4 Śr, 22 grudnia 2010, 14:25

Indygo napisał(a):Dzięki Krakusiu za tę informację, przegapiłabym ten film gdybyś nie napisała i dodatkowy bonus, film o Doorsach, też by mi umknął.
Ciekawy film - śledzenie procesu powstawania filmu samo w sobie jest fascynujące, cała ta kuchnia... A tu dodatkowo mamy możliwośc zapoznania się ze sposobem myślenia Bruegla, którego obrazy można kontemplowac godzinami, doszukując się ukrytych znaczeń i symboli. I jak miło posłuchac z jaką sympatią wyrażają się o Majewskim znane w świecie gwiazdy a on sam spokojnie i bez zadęcia opowiada o swojej pracy. Naprawdę warto było zarwac trochę nocy. Teraz będę polowac na film Majewskiego. To musi byc niesamowite, zobaczyc dobrze znany obraz w ruchu, kiedy wszystkie figury ożyją...
:)
Dla tych co nie dotrwali albo przegapili...
http://www.tvp.pl/katowice/spoleczne-i- ... la/2784775

Widziałam ten program na TVP Kultura (sieć Aster), jest też książka z realizacji tego filmu, mignęła mi gdzieś w internecie. Uczta dla oka i czas na wyciszenie...
Avatar użytkownika
jolakos4
 
Posty: 180
Dołączył(a): Cz, 25 marca 2010, 11:50

Postprzez Krakusia N, 13 lutego 2011, 11:07

Caravaggio: światło i cień

Religia TV - środa, 16 lutego - 21:00

"Film o duchowej podróży Caravaggia, włoskiego malarza, reformatora europejskiego malarstwa, który wprowadził do swoich dzieł metodę światłocienia. Burzliwy życiorys malarza Michelangelo Merisi da Caravaggio do tej pory kryje wiele tajemnic i nieodkrytych faktów. Szczegółowa analiza jego dorobku udowadnia, że ten geniusz malarstwa był także wielkim mistykiem. Religijne sceny w jego obrazach przedstawiał w naturalistyczny sposób, szokując swoich współczesnych odbiorców. Caravaggio chciał udowodnić, że wiara i świętość ma także wymiar ludzki."
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

cron