książki warte polecenia

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

Postprzez Krysia karo konin Pt, 17 lutego 2012, 19:13

To ja jestem permanentnie chora i zmartwiona,bo ten mój jest strasznie nachalny,jeśli chodzi o wchodzenie na kolana.Nie zraża go kilkukrotne zdejmowanie.Straszny z niego pieszczoch.Takiego kota jeszcze nie mieliśmy.Tam gdzie ja,tam on,jak pies.
Krysia karo konin
 

Postprzez Jagoda Pt, 17 lutego 2012, 19:56

...to jeszcze dodam,że
...prawdziwe kocury wychodzą w marcu ...i już nie wracają ... ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Indygo Pn, 21 maja 2012, 11:41

De Morant Henry - Historia sztuki zdobniczej
indygo_kts_ Morant - Historia sztuki zdobniczej.jpg

obszerny zarys dziejów rzemiosła artystycznego na świecie, ilustrowany najpiękniejszymi przykładami z muzeów wszystkich kontynentów, a ponieważ to wydanie polskie, więc rozszerzony dodatkowo o rzemiosło i przemysł artystyczny w Polsce.
Indygo
 

Postprzez Beata Wt, 28 sierpnia 2012, 22:47

Techniki malowania ikon - Guillem Ramos-Poqui

książka ikony.jpg
książka ikony.jpg (32.14 KiB) Przeglądane 11478 razy


Autorem książki jest kierownik pracowni ikonograficznej w Londynie. Opisana jest tu historia i znaczenie ikon jak również w przejrzysty sposób przedstawione są krok po kroku etapy powstawania ikon, aby przybliżyć zawartość zamieszczam spis treści.

książka ikony2.jpg
książka ikony2.jpg (31.53 KiB) Przeglądane 11478 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez zephyr7 Cz, 30 sierpnia 2012, 20:54

To ja jeszcze wrzucę kilka takich, z których czegoś się nauczyłem. U nas w księgarni biednie z fachowymi poradnikami, więc kilka jest z zagramanicy...

"Oil painting for dummies" - jak ktoś zaczyna w olejach, powinien przeczytać

"Malujemy jak impresjoniści" - bardzo fajna rzecz, przy dobrze opisanym procesie kopiowania (krok po kroku) można nauczyć się typowego dla stylu dobierania kolorów, rodzajów pociągnięć pędzlem, technik, itp.

"Malarstwo olejne dla początkujących" - bardzo inspirująca książka, od samego patrzenia chce się malować - i zwykle wychodzi coś ładnego :)

"Color mixing recipes for oil & acrylic" (i podobna, tylko do pejzaży) - coś w rodzaju próbnika koloru i opisu jak uzyskać podobny. Jeśli komuś chodzi po głowie jakiś kolor - i nie wie, jak go uzyskać (bo np. wychodzi inny odcień, albo inna intensywność koloru, itp.) można sobie porównać i zmieszać. Pamiętam, jak kiedyś męczyłem się z kolorem "łososiowym"

no i oczywiście
"Icon as Communion" Pana Kordisa (dostępna np. w KrainieKsiążek), chyba jedna z niewielu opisująca kanon ikony.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Jagoda So, 30 listopada 2013, 19:28

Pascal Bonafoux "Monet" biografia
polecam , warto przeczytać
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Waldemar Jarosz N, 1 grudnia 2013, 11:03

techniki-wielkich-mistrzow-malarstwa-b-iext6529362.jpg
techniki-wielkich-mistrzow-malarstwa-b-iext6529362.jpg (77.4 KiB) Przeglądane 10437 razy
Polecam:
Techniki Wielkich Mistrzów Malarstwa-praca zbiorowa_D.A.Anfam,M.Beal, E.Bowes, A.Callen,D.Chandler,J.Collins,S.Hackney,C.Meredith,J.MCCleery,R.Perry, C.Villers,N.Watkins, J.Welchman-Tytuł oryginału ,,Techniques of the Great Masters of Art"
Niezastąpiony przewodnik zawierający omówienie technik malarskich na przykładzie ponad stu arcydzieł, przygotowany z udziałem konserwatorów dzieł sztuki, artystów i historyków sztuki.
,Wydawnictwo Arkady 2004
Pięknie wydana, gruba oprawa,stron 559, świetne zdjęcia prac no i podane w sposób przystępny tajniki techniki stosowanych przez artystów od Giotta do Luciena Freuda.Cały przekrój artystów znaczących w historii malarstwa.
Nie jest tania, ale warta tej sumy: 89 zł
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Waldemar Jarosz N, 1 grudnia 2013, 11:10

Pod choinkę rodzina może Wam kupić. :D :)
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Jagoda Śr, 28 maja 2014, 11:28

Barbara Mujica
" Ja jestem Wenus"
...to o Velazquezie...łatwa w odbiorze, trochę "plotkarska" ale przybliża postać malarza .
Relacja modelki która pozowała do tego obrazu . Trochę ówczesnej polityki , obyczajów i zwyczajów 17-nastowiecznej Hiszpanii.
Polecam na deszczowe dni.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Beata Pt, 27 lutego 2015, 19:20

Dla ciekawych co dzieje się w świecie sztuki. Wystawy, kulisy pracy artystów i nie tylko. Nowy 14 nr Artysta i sztuka dostępny w salonach Empiku oraz na stronie http://www.artystaisztuka.pl/
magazyn.jpg
magazyn.jpg (69.88 KiB) Przeglądane 8894 razy


„O Magazynie
„Artysta i Sztuka" to bogato ilustrowany magazyn dla artystów, kolekcjonerów i wszystkich miłośników malarstwa, rzeźby, rysunku i fotografii. Każdy numer zawiera około 120 stron unikalnych artykułów, ekskluzywnych wywiadów z twórcami oraz najświeższych informacji ze świata sztuki.
Na łamach kwartalnika „Artysta i Sztuka" przedstawiamy twórczość polskich artystów, którzy specjalnie dla naszych czytelników objaśniają tajniki swojej pracy. Krok po kroku opisują sposób tworzenia i prezentują wykorzystywane narzędzia. Na stronach kwartalnika analizujemy też źródła artystycznych inspiracji, przybliżając czytelnikom fascynujący świat artystycznych odczuć i doznań. Wiemy, że o sztuce nie można jedynie opowiadać – trzeba się nią delektować!
Każdy artykuł wzbogaciliśmy więc serią barwnych zdjęć, które pozwalają odkrywać różne oblicza artystycznego piękna. Malarstwo, grafika i fotografika cyfrowa to zaledwie kilka dziedzin sztuki, które prezentujemy na naszych łamach. W każdym numerze opisujemy najciekawsze kierunki artystyczne, zbiory kolekcjonerów oraz wywiady z ekspertami. „Artysta i Sztuka" to esencja wiedzy, źródło inspiracji i prawdziwa uczta dla zmysłów!”
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Poprzednia stronaNastępna strona

cron