książki warte polecenia

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez Krysia karo konin Śr, 19 października 2011, 20:58

Trzeba sobie jakoś radzić. ;)
U mnie rodzina wie,że dla mnie książka. czy album o tematyce malarskiej,to najlepszy prezent.
Bo na akcesoriach do malowania nie koniecznie się znają,a ja lubię niespodzianki.
Krysia karo konin
 

Postprzez cos Śr, 19 października 2011, 22:39

Czytałem tą książkę o Vincencie 2x i muszę przyznać, że z chęcią przeczytałbym jeszcze raz....Jest niezwykła i godna polecenia....pozwala głębiej spojrzeć na malarstwo. Polecam też listy Paula Cezanna...bardzo wartościowe!
cos
1...

1...
 
Posty: 145
Dołączył(a): Śr, 1 czerwca 2011, 12:41

Postprzez columb26 Śr, 19 października 2011, 23:04

był pewien okres , kiedy bardzo duzo czytałem i miałem ostatnio kilka miesięcy przrwy...ale ostatnio zaczynam wracac do zasypiania przy ksiązce :)
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Indygo Śr, 19 października 2011, 23:16

Krysia karo konin napisał(a):... są pozycje,które muszę mieć na półce i to w twardej oprawie.Mam fisia na punkcie ładnie oprawionych książek.

To jeśli jeszcze nie masz, poszukaj w antykwariatach książek wydawanych w latach 70 przez PIW:
Goya - Lion Feuchtwanger
Pierre Sichel - Modigliani
Jean Francis - Bruegel
Henri Perruchot - Gauguin
Henri Perruchot - Renoir
Jean Crespelle - Utrillo
Karol Schulz - Kamień i cierpienie - (o życiu i twórczości Michała Anioła)
Marie Luise Kaschnitz - Courbet
Joanna Guze - Impresjonści - Wiedza Powszechna 1966
Dostarczają niezłą dawkę wiedzy i pięknie prezentują się na półce. :) Warto też sięgnąc po książki Andrzeja Banacha, niektóre książki pisał z żoną - fantastycznie się je czyta. Chyba wszystkie wydawał w krakowskim Wydawnictwie Literackim. To niewielkie kieszonkowe wydania , w sam raz do torebki na podróż. Nie podam ani tytułów, ani w jakich latach były wydawane, bo mam je schowane głęboko odkąd jedną książkę ktoś bez mojej wiedzy pożyczył sobie z otwartej półki , przy tym jest ich zbyt dużo, żeby tu opisywac. Ciekawie pisał o Nikiforze i Ociepce ale i o modzie, kobietach, erotyzmie i podróżach po Europie i Japonii. Też się ładnie prezentowały na półce; małe ale w obwolutach, bardzo starannie wydane :D
Indygo
 

Postprzez columb26 Śr, 19 października 2011, 23:21

ja bede musiał chyba zacząć ciagnąć tradycję mojej mamy :) też kocha ksiazki i mnóstwo półek jest niemi w domu pozastawianych, ale ani jednej o malarstwie :)
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 19 października 2011, 23:26

u mnie większośc o malarstwie - techniki , warsztaty, albumy , encyklopedie i na końcu powieści
jest taki test - pokaz mi swoja biblioteke , to powiem kim jesteś...
dla mnie jest szkoda czasu na powieści :(
u mnie 99% biblioteki to pozycje naukowe
a 80% to HISTORIA i Krawczuk ( nuda? , nie , dla mnie to moje zycie )
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez columb26 Śr, 19 października 2011, 23:35

Kocham Historię i moze kiedyś dojrzeję by zmierzyć się z nią w malarstwie, choc juz jakies próby podejmowałem. Dyżo ksiazek własnie historycznych w moim domu się znajduje... :)
Avatar użytkownika
columb26
 
Posty: 613
Dołączył(a): Wt, 23 listopada 2010, 19:15

Postprzez Indygo Śr, 19 października 2011, 23:51

Lamka napisał(a):...dla mnie jest szkoda czasu na powieści :(
u mnie 99% biblioteki to pozycje naukowe
a 80% to HISTORIA i Krawczuk ( nuda? , nie , dla mnie to moje zycie )

Jakbym mojego męża czytała...Jak dodasz jeszcze Suworowa i Sołżenicyna...Będzie komplet."Powieśc to starta czasu, liczy się książka popularnonaukowa lub historyczna" co wcale nie przeszkadza mu, sięgnąc po mojego Baczyńskiego albo trylogię Przemiana Bogów Andre Malraux a Banacha połykał pasjami. Musiałam chowac, żeby móc czytac bez dłuższych przerw ;)
Ja mam mnóstwo powieści, różnych ale od dawien dawna kompletowałam pozycje biograficzne, historie sztuki, architektury, literatury, albumy malarskie, fotograficzne, poezję i wszelkie serie jak te wymienione wyżej o malarzach albo jednego autora np Łysiaka, albo tematyczne np o Tatrach, taternikach, grotołazach itp
Indygo
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 19 października 2011, 23:58

tzn, że z twoim mężem sie rozumiemy
a moze sie warto zanienić ????

....Suworowa i Sołżenicyna.... to nie jest czas zmarnowany
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Indygo Cz, 20 października 2011, 10:39

to tak a propos rozmowy columba z Lamią o szkicowaniu - camera lucida ObrazekWiedza tajemna. Sekrety technik malarskich Dawnych Mistrzów - David Hockney
Indygo
 

Poprzednia stronaNastępna strona

cron