gdzie kupić materiały

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez Jagoda Pn, 20 grudnia 2010, 16:19

Ja zaopatruje się w Poznaniu w sklepie przy ASP , (teraz Uniwerek Art. wg mnie brzmi żle) i sobie chwalę , można powybrzydzać, Pan b. cierpliwy i miły i potrafi doradzić. Materiały może nie najtańsze ale solidne. Ostatnio kupiłam farby H2Oil to są olejne wodnorozpuszczalne i właśnie proszę o komentarze co o nich sądzicie ? Maluje się nimi super, nie śmierdzą, ładnie błyszczą....ale nie wiem jak zachowają się po czasie. Może macie doświadczenie dłuższe niż ja. Będę b. wdzięczna za wasze opinie. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez oldmalarz Pn, 20 grudnia 2010, 17:07

kicha i to dosc znaczna ... byc moze tobie maluje sie super ..ale z pewnoscia nie mnie ..
mam talensy (bo windsory tez są a i chinskie również)
farba niestety nie pzrypomina olejków i ta inna kolorystyka podczas malowania jest widoczna ..nie są one tak błyskawicznie schnace jak sie powszechnie o nich mówi ..nie zachowują sie jak akryle cos pomidzy nimi (jesli chodzi o czas schniecia) ..kolorystyja jesr równiez cos pomiedzy olejem a akrylem z wyrazną pzrewagą w strone akryli .i niestety nie są one tak do konca wodorozcienczalne ..pedzle i tak po skonczonej pracy tzreba umyc w terpentynie bo samym mydłem i wodą niestety ich sie nie domyje..
i moja opinia nie jest opinia malarza który jest pzryzwyczajony do malarsta olejnego i na tym tle ma uprzedzenia nie ,bynajmniej ...kocham mocno akwarele, ubóstwiam tusze akrylowe(aerograf) ..maluje olejno i gwaszmi .oraz akrylami.
nie jestem z góry zle nastawiony.. wrecz pzreciwnie byłem samych dobrych mysli zanim je kupiłem ..po dokonaniu zakupu i ich wypróbowaniu!! rozczrowałem sie bardzo ..juz nawet nie wspomne ze gama kolorów jest ze wszech miar ograniczona jak dla mnie..(a wymagający nie jestem..)..
oldmalarz
 

Postprzez Jerzus Pn, 20 grudnia 2010, 17:27

Waldemar Jarosz napisał(a):Czy ktoś malował tymi farbami!:
Cena niesamowita!

od 6,90zł
Farby olejne Oil Colour 120 ml
Farby olejne znanej firmy Phoenix. Farby są produkowane z wysokiej jakości pigmentów. Kolory są wyraziste i trwałe. Każda tubka farby zapakowana jest w estetyczne kartonowe pudełko


Odradzam Waldku.
Zaczynałem malowanie od mariesów i Phoenixów. Jak ktoś zaczyna to owszem, jest to tania opcja i zakup takich farb nie wiąże się z ryzykiem utopienia większych pieniędzy.
Same farby są mało wydajne, słabo kryją a i kolory nie mają tej "wyrazistości" co ich trochę droższe odpowiedniki.
Avatar użytkownika
Jerzus
2.
1..

2.
1..
 
Posty: 438
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 14:44

Postprzez Jagoda Pn, 20 grudnia 2010, 17:41

Hm... no to mnie zaskoczyłeś....ja kupiłam vangogi i nie stwierdziłam niczego o czym wspominasz. Barwy są intensywne, przypominają oleje , nie akryle, fajnie się rozprowadzają, a pędzle myję z dobrym skutkiem w wodzie. Tak bardzo szybko nie schną, nie ma nawet porównania z akrylami, jak wspominałam poprzednio jestem b, zadowolona ....tylko nie wiem co dalej , jak praca będzie wyglądać za rok, dwa . Zaznaczam że maluję nie tylko olejami i jestem raczej wymagająca. Po wyschnięciu praca nie ustępuje tej malowanej olejami tradycyjnymi, czego nie można powiedzieć o akrylach.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez oldmalarz Pn, 20 grudnia 2010, 18:34

Jagoda napisał(a):Hm... no to mnie zaskoczyłeś....ja kupiłam vangogi i nie stwierdziłam niczego o czym wspominasz. .

no cóz ..pytasz ja odpowiadam ..
sądze ze poprostu mamy inne "punkty odniesienia"..(to tak jak z samochodzmi)..
;)
oldmalarz
 

Postprzez Waldemar Jarosz Pn, 20 grudnia 2010, 19:47

Dzięki. Chciałem zrobić prezent/cały zestaw 12 kolorów/ i ta cena! Dobrze , że mnie Jerzus ostrzegłeś. Później bym się wstydził , że taki lichy prezent kupiłem. Kupię zatem Van Gogha! :hmm:
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Krysia karo konin Pn, 20 grudnia 2010, 22:49

Potwierdza się stwierdzenie mojej koleżanki malarki z 40 letnim doświadczeniem,że dobór farb,firm i kolorów ,to jest indywidualna sprawa.Bo tak,Oldek narzeka na H2Ooile,a Ona z kolei bardzo sobie chwali,tak jak Jagoda.Dzwoniłam do Niej żeby zapytać jakiej firmy używa,ale nie odpowiada.Sprawdzę później.Odnośnie Pheniksów do malowania dużych powierzchni,idealne tanie i piękny połysk,zwłaszcza do abstrakcji.Chwalą sobie ludzie tę firmę ale tylko przy olejnych,jeśli chodzi o akryle podobno bardzo słabe.Ja osobiście najczęściej stosuję Renesans , Vangogi i Astrę-nie tania,ale cudne kolory i połysk.
Na prezent polecam ,sama dostałam i jestem zadowolona.
Farby olejne Oil Daler Rowney, zestaw 10 x 38ml,cena 64 zł.
Krysia karo konin
 

Postprzez Waldemar Jarosz Wt, 21 grudnia 2010, 00:56

Ostatnio na fejzbuku /po polskiemu/ lansuje się firma:
Promocje - Tel-Pen Wrocław
www.telpen.wroclaw.pl
Czy ktoś korzystał z ich usług?
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 21 grudnia 2010, 14:45

faktycznie jest taniej
podobrazie 50x60 w szałarcie 24 zł a tu 16,90
ciekawe tylko jak gruntowane, jak gruba bawełna i czy rama się nie odkształca przy duzych formatach ?
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Krakusia Wt, 21 grudnia 2010, 16:45

Ja ostatnio reklamowałam w "Szale" dwa duze podobrazia bo mi się powyginały. Jedno podobrazie miałam już częściowo pomalowane, czyli z podmalówką. Bez problemu wymienili mi na nowe, ale już ich nie kupie więcej bo się zraziłam. Nie ma to jak podobrazia z "DeF".
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona