Karo-korekta

technika i warsztat od podstaw
pomoc dla początkujacych i zaawansowanych

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

Postprzez Krysia karo konin Pn, 28 marca 2011, 14:22

Proszę o korektę tego obrazu,dlatego,że pomysł powstał a ograniczenia warsztatowe nie pozwoliły mi do końca przedstawić wizji.Bohaterką jest Osiecka ,która lubiła przebywać w nocnych barach.Wstawiłam go w konkursie klubowym pod tytułem "Piąta nad ranem",50x70,olej

IMG_3027.JPG
IMG_3027.JPG (90.29 KiB) Przeglądane 11355 razy
IMG_3875.JPG
IMG_3875.JPG (86.1 KiB) Przeglądane 11309 razy
Ostatnio edytowano Wt, 29 marca 2011, 16:08 przez Krysia karo konin, łącznie edytowano 1 raz
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Pn, 28 marca 2011, 17:18

generalnie podstawowe błędy to te o których mówiłem w barwach zimnych brak kontrastu , na początek ogrzej pierwszy plan postaw kontrastujące światło później zajmiemy się różnicowaniem planów....ten stół na początku jest nieperspektywiczny wiec albo ułóż go względem linearnej tego przy której siedzi postać albo zrezygnuj z niego i puść do dołu podłogę

poza tym najbardziej dominującym elementem obrazu ..są obrazy na ścianie a chyba nie o to chodzi tylko o knajpę i postać ...wiec musisz wzbogacić wnętrze ....znaleźć kolory łamane tym niebieskim które będą budować wnętrze ... poza tym nie wiem czy tak duża ilość elementów w kompozycji jest potrzebna
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Pn, 28 marca 2011, 20:36

Dzięki,popracuję nad tym,ale to nie są obrazy,tylko okno z widokiem na budzący się dzień.
Krysia karo konin
 

Postprzez Krysia karo konin Pn, 28 marca 2011, 22:20

Pomyślałam ,że te okna zamaluję i zrobię ciemną ścianę.Ten stolik na pierwszym planie też mi zaczął przeszkadzać.Jutro go wystawię na powietrze,czyli ..też zamaluję.Chciałabym uratować ten obraz.Może się uda.
Krysia karo konin
 

Postprzez Krysia karo konin Wt, 29 marca 2011, 16:06

IMG_3875.JPG
IMG_3875.JPG (86.1 KiB) Przeglądane 11309 razy
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Wt, 29 marca 2011, 16:34

nie słuchasz mnie ....pierwszym planem jest podłoga ... i to ona ma być ocieplona ... a nie deski za kobietą...niebieska ściana z obrazami była dobra ...czarna wieje jakąś pustką ...to słabe rozwiązanie ...poza tym z tymi obrazami robiła się fajna kompozycja tam na górze .... do tego stolika na dole albo należy wrócić albo dobrze zrealizować podłogę ... generalnie jednak wolałbym żebyś wywiązywała się z moich uwag bo wtedy to ma sens...
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Wt, 29 marca 2011, 17:50

Zanim przeczytałam Twoje uwagi,jeszcze pokombinowałam.
Na podłodze jest światło,teraz lepiej widać.Za Kobitką zmieniłam tę ścianę,bo te okna mi nie grały.Napisałeś uprościć,to do tego dążyłam.Ten stolik na pierwszym planie mi przeszkadzał.Zobacz teraz,ta ściana na żywo wygląda nawet dobrze.Słabe zdjęcie,w tle jest ciemny fiolet przemazany szarością.Może ją rozjaśnię trochę?Nie wiem czy te obrazy nie za małe.Jutro zrobię lepsze zdjęcie.
IMG_3885.JPG
IMG_3885.JPG (86.4 KiB) Przeglądane 11295 razy
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Wt, 29 marca 2011, 18:31

ta fotka mi się nie wyświetla

na początek ogrzej pierwszy plan postaw kontrastujące światło później zajmiemy się różnicowaniem planów....ten stół na początku jest nieperspektywiczny wiec albo ułóż go względem linearnej tego przy której siedzi postać albo zrezygnuj z niego i puść do dołu podłogę

poza tym najbardziej dominującym elementem obrazu ..są obrazy na ścianie a chyba nie o to chodzi tylko o knajpę i postać ...wiec musisz wzbogacić wnętrze ....znaleźć kolory łamane tym niebieskim które będą budować wnętrze ... poza tym nie wiem czy tak duża ilość elementów w kompozycji jest potrzebna

nadal aktualne
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez infrawizjer Wt, 29 marca 2011, 18:58

nie słuchasz mnie teraz najbardziej skupiają uwagę obrazy bo tam sa jakieś barwy , jeśli nie zastosujesz się do tego co powiedziałem to ta korekta nie ma sensu
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Śr, 30 marca 2011, 11:26

IMG_3887.JPG
IMG_3887.JPG (84.7 KiB) Przeglądane 11276 razy


Przy użyciu terpentyny okna w tle zostały.
Podłoga na pierwszym planie według mnie jest ocieplona,tak jak zasugerowałeś.Wprowadziłam kolory łamane fioletu.
Krysia karo konin
 

Następna strona