Karo-korekta

technika i warsztat od podstaw
pomoc dla początkujacych i zaawansowanych

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

Postprzez infrawizjer Śr, 30 marca 2011, 19:25

widzisz sa elementy zbyt podobne na obrazie...tak jak wspominałem wcześniej nie można wszędzie dawac raz wymieszanego koloru , poza tym jak chcesz żeby przód wyszedł na przód dzięki użyciu ciepłych barw to nie możesz równocześnie dawać ich na tył .. a jeśli były tam wcześniej to należy w myśl zasady je usunąć

Obrazek

tutaj podaje Ci taką wersje na szybko jak mogłoby to wyglądać idąc tropem zasady o której myślę ... to szybka przeróbka nie sugeruj się nią całkowicie...nie chce dawać Ci gotowego rozwiązania ... ja mam Cię poprowadzić i nauczyć myśleć malarsko ...nie serwować recepty na obraz ... w każdym razie zobacz jak działa taki efekt ..
Obrazek

jeśli masz jakieś wątpliwości to przed przystąpieniem do pracy pytaj ...wtedy może uda nam się wykluczyć pewne niedomówienia od razu .pozdrawiam
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Śr, 30 marca 2011, 20:08

Ja wiem o tym,że nie powinno się stosować tych samych kolorów w tyle co na pierwszym planie.W tle jest żółcień cytrynowa przełamana neapolitańską,natomiast na podłodze jest chromowa wpadająca w pomarańcz i momentami czerwień,czego nie widać.Na obrusie jest jeszcze inny odcień.Nie chciałam wprowadzać za dużo kolorów.Ale to co pokazałeś lub inny kolor całkiem odmienny może okazać się ciekawym wyjściem.Jutro powalczę z tym.
Dzięki.
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Śr, 30 marca 2011, 20:21

wiesz to jest proste przekształcenie można pójść jeszcze dalej pytanie na ile sobie poradzisz z tym ... proszę nie mów mi o łamaniach bo widzę co jest na obrazie... mi chodzi o temperaturę barw w różnych miejscach a nie minimalne różnice odcieni
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Cz, 31 marca 2011, 10:09

IMG_3900.JPG
IMG_3900.JPG (91.78 KiB) Przeglądane 8915 razy
IMG_3899.JPG
IMG_3899.JPG (86.08 KiB) Przeglądane 8915 razy


Dwie fotki,ponieważ jedno z nich zrobione jest z autokorektą,drugie bez obróbki.
Pozdrawiam.
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Cz, 31 marca 2011, 20:05

przykro mi ale chyba kompletnie się nie rozumiemy w Twojej pracy poza elementem kompozycyjnym nic się nie zmieniło :)
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Cz, 31 marca 2011, 20:20

Podłoga bije odcieniem różu,że tylko ją widać,żółty został tylko w oknach,włosy Osieckiej przefarbowałam ,za nią zróżnicowałam fiolety,czyli to co zaleciłeś jest zrobione.
Infra,jeśli nie widzisz tych zmian,to wynika albo ze złej jakości zdjęcia,albo faktycznie się nie możemy dogadać.Moi domownicy stwierdzili,że zapanował w obrazie porządek i zmiany,które do tej pory zostały zastosowane wyszły na dobre.
Jeśli uważasz,że nasza współpraca nie ma sensu,nie ma problemu.
Pozdrawiam.
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Cz, 31 marca 2011, 20:57

hmm. to nie o to chodzi że nie ma sensu ...sens ma każde działanie które prowadzi do rozwoju , problem polega na tym ,że chciałem chyba troszkę więcej pomóc , ale wyszło tyle ile wyszło , może kolejnym razem będzie lepiej, wydaje mi się że o wiele więcej nakreśliłem zmian niż zostało naniesione, ale nie ma co dojdziemy do czegoś małymi krokami , te róże są za słabe , pokazałem Ci jak działają czerwienie na podłodze , powiedziałem także że w dalszych planach mają nie występować żadne ciepłe barwy a one dalej są na oknach ...
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Cz, 31 marca 2011, 21:27

Infra,czy ten żółty za oknem mam zamalować,bo jest ciepłym kolorem?
Zrozumiałam,że jako jedyny może tam zostać,tylko żeby nie występował w innym miejscu.
Napisz mi,to go zastąpię innym.
I mam jeszcze jedno pytanie,czy za Osiecką ta ściana w paski też ma być w odcieniach fioletu?
Czy ten róż na podłodze wzmocnić ?
To na tyle.
Krysia karo konin
 

Postprzez infrawizjer Cz, 31 marca 2011, 22:44

z przodu ciepłe z tyłu zimne , wszystko w jednej gamie , nie ma w tym żadnej filozofii ...logiczne jest że jeśli z tyłu jest coś ciepłego co się wybija to należy to zamalować

ps. jeśli bedziesz chciała się nauczyć kilku rzeczy to miałbym dla Ciebie pewien edukacyjny zestaw ćwiczeń ... ale musisz sama mi powiedzie czy chcesz... ja daje Ci temat realizujemy go razem wspólnie korygujemy ...
infrawizjer
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt, 25 lutego 2011, 14:17

Postprzez Krysia karo konin Pt, 1 kwietnia 2011, 12:50

IMG_3906.JPG
IMG_3906.JPG (88.11 KiB) Przeglądane 8886 razy
IMG_3910.JPG
IMG_3910.JPG (79.88 KiB) Przeglądane 8886 razy


Mam nie za bardzo światło do robienia fotek.Dlatego zrobiłam zbliżenie stołu,chociaż też tak do końca nie widać zróżnicowanych kolorów na blacie.Jeśli uznasz,że zdjęcia są złej jakości,poczekamy na lepsze światło.
Pozdrawiam.
Krysia karo konin
 

Poprzednia stronaNastępna strona