kucharz też artysta??

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 3 listopada 2009, 20:40

proszono mnie o kącik kulinarny, myślę, że artysta lubi mieć pełny brzuszek, a niektórzy z was to jadą w nocy o północy :lol: więc może to i dobry pomysł. na sprawdzone smakowitości, tylko jak zaczniemy gotować zamiast malować , to forum bedzie musiało zmienić profil hehe
a wiecie ze istnieją plenery kulinarne..... ?!
jakby co to jakieś fajne przepisy ... moze nie fajne tylko smaczne
FEN !!!!!!? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Galandir Wt, 3 listopada 2009, 22:16

osobiscie uważam zeby z tego forum nie zrobilo sie forum kulinarne ... bo jeszcze maklowicz tu swoje wpisy napisze xD juz jest rzeźba, fotografi etcetera wiec starczy moze z tego ;) co innego wolny temat do dyskusji.
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 3 listopada 2009, 22:45

a już miałam nadzieje, że wpisałeś coś smacznego hihi
nie będziemy robić żadnego działu o pichceniu , jak kto chce niech się zapisze do Makłowicza :lol:
ale jakieś pyszności ... to tu można napisać jak komu się nudzi ;)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Stopa Wt, 3 listopada 2009, 23:06

Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny ;)
Stopa
1.
1..

1.
1..
 
Posty: 270
Dołączył(a): N, 1 listopada 2009, 21:29

Postprzez Magdalena Sciezynska Wt, 3 listopada 2009, 23:12

no! tez tak myślałam, bo ilekroć chce usiąść do malowania, mówię sobie po obiedzie, a jak już zjem, to mi sę ruszać nie chce :lol:
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Stopa Wt, 3 listopada 2009, 23:43

Artysta syty nei ma nic do powiedzenia, chce picia i jedzenia. Nie chce nic zmieniać :?
Stopa
1.
1..

1.
1..
 
Posty: 270
Dołączył(a): N, 1 listopada 2009, 21:29

Postprzez Fen Śr, 4 listopada 2009, 00:10

Dział zatytułowany jest zdaje się "Tematy wolne" prawda?
A forum jak sugeruje nazwa miejscem jest ,miejmy nadzieję przyjaznym twórcom ,nie ogranicza się wyłącznie do malarstwa.
Nie rozumiem pretensji o to ,że ktoś daje miejsce do wykorzystania i zaprezentowania wszelkich naszych zdolności i talentów,oraz co istotne w sposób swobodny ,nieograniczony choćby tępotą intelektualną ,toleruje nasze osobowsci w sposób wyrozumiały .Nie rozumiem dlatego złosliwości tym bardziej ,ze niezadowolony jak wiemy lubi sobie dość swobodnie interpretować temat wątków,a tu mały kącik kulinarny w Kawiarence ,wywołuje niepotrzebne komentarze.A ja chce ,a ja lubię i mnie się podoba ,poza tym nie sądzę ,by stał się dominującym tematem na forum.
Nie ograniczajmy się ludzie!
Fen
 

Postprzez czarna_z_boru Śr, 4 listopada 2009, 00:58

Proponuję paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem - pieczarkami i odrobiną majeranku:) po nich najlepiej sie maluje ...vena twórcza podwójna...gwarantuję :P
czarna_z_boru
 

Postprzez Galandir Śr, 4 listopada 2009, 01:14

ee tam.... ja proponuje bąbolade, 6 zalań Yerba no i na koniec 2 głowki czosnku ze słonina i sola. mowie wam, bomba!! żarcie dla prawdziwych facetów xD
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez Fen Cz, 5 listopada 2009, 13:24

Wspaniałe połączenie smaku wędzonej ,smacznej ryby,w tym przypadku jest to łosoś szkocki i drobno posiekanej ,świeżej cebuli ,okraszonej odrobiną płynnego miodu akacjowego,wyrafinowany smak zwieńcza nam odrobina świeżego soku z cytryny ,lub limonki ,bezpośrednio polanego na plaster ryby z cebulą.Pycha!Przepis bezczelnie wykradłam Magdzie :D
A skoro krążymy wokół smaku ryb,to nie zapominajmy o kawiorze ,szczególnie na świeżej kromce chleba ,lub na blinie tradycyjnym, gryczanym,w połączeniu z masłem....mniam!
A dla koneserów proponuję rybi mlecz w zalewie oliwnej z dużą iloscią świeżej cebuli krojonej w talarki ,odrobiną soku z cytryny ,lub octu balsamicznego. :D
Fen
 

Następna strona

cron