"ludowości"

tu tematem jest dzieło tworzone

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

Postprzez Stopa Pt, 15 stycznia 2010, 21:12

Zafascynowany ostatnimi czasy ludowościami Chełmośkiego stylem Wyspiańskiego i ipresjonistycznymi
ekspresyjnymi ujęciami tańczących kobiet, postanowiłem to połączyć, eksperymentując zarazem.
Znalazłem ładną zalaminowaną czarną deseczke z szuflady na śmietniku.
Żal mi było ją gruntować bo czerń na niej jest taka nieskazitelna i głęboka przez ten laminat, więc zacz-
ąłem po niej malować emulsją . Dzięki śliskiej powierzchni mogę w bardzo prosty sposób pozbywać się
nadmiaru emulsji, przez co można uzyskiwać ciekawe rzeczy i cyzelować detale, polecam taką zabawe.

Technika. Akryl, Akwarela, Ołówek
Wymiar. 40 x 35

Obrazek

Obrazek

Kolejna zaleta śliskiej powierzchni to świetne rzeczy uzyskiwane poprzez miękki ołówek (prawy górny róg)

Obrazek

Obrazek
Stopa
1.
1..

1.
1..
 
Posty: 270
Dołączył(a): N, 1 listopada 2009, 21:29

Postprzez Gluch Pt, 15 stycznia 2010, 21:34

Bardzo mi się to podoba
Avatar użytkownika
Gluch
 
Posty: 223
Dołączył(a): Śr, 25 listopada 2009, 23:02

Postprzez Stopa Pt, 15 stycznia 2010, 21:42

Dziękuje :) zapraszam do dalszym komentarzy ;)
Stopa
1.
1..

1.
1..
 
Posty: 270
Dołączył(a): N, 1 listopada 2009, 21:29

Postprzez Krakusia Pt, 15 stycznia 2010, 22:23

"Ja muzykę zacznę sam, tęgo gram, tęgo gram" - Chochoł.
Czuje tam, w Rydlówce, jego obecność :D

I taki jeszcze cytat z "Wesela" Wyspiańskiego mi sie przypomniał: "Niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna" - Dziennikarz

Świetny pomysł i praca. Dawno nie widziałam takich ludowych motywów.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez muszka111 Pt, 15 stycznia 2010, 23:29

Brawo...brawo...brawo....Bardzo ciekawa praca, i niuanse pędzla tańczącego po desce, że chce się patrzeć i patrzeć...i naszą Polską tradycją zawiało, zatańczyło, zawirowało...i pozostała tęskna nutka za tym co minęło... :arrow:
miałam strój krakowianki, taki z cekinami, wstążeczkami, koralami, i wianeczek...no i taki warkocz prawdziwy...
Avatar użytkownika
muszka111
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 1832
Dołączył(a): Cz, 17 grudnia 2009, 03:13

Postprzez Fen So, 16 stycznia 2010, 22:29

Nie wiem ,czy to kwestia tego ,że Witold Wojtkiewicz zupełnie mnie ostatnio zbałamucił i echa Jego twórczości znajduję tam ,gdzie zechcę ;) czy faktycznie drogi Stopo brylujesz w podobnych klimatach.Dla mnie praca zjawiskowa i to na tyle ,że chce mi się spróbować podobnych eksperymentów.Cudeńko :)
Tyle w niej międzywojennego okultyzmu,lekkości,gracji.Temat zdrowej wieśniaczki Jagny ,a jednocześnie echa efemerycznych zjaw, duchów mających kształt mlecznej ektoplazmy.I mówisz ,że to tylko akryl na ciemnym tle?Akwarela na akrylu?
Fen
 

Postprzez Galandir N, 17 stycznia 2010, 12:44

fakturka bomba temat rownierz chociaz.... czegos mi tu brak bym powiedzial ze wyjątkowe i swietne.
Avatar użytkownika
Galandir
 
Posty: 729
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 22:07

Postprzez Stopa N, 17 stycznia 2010, 13:05

Dziękuje wszystkim, o Wojtkiewiczu nie myślałem ale w sumei też można podciągnąć .
Tak Fen to akwarelka na akrylu hehe :)
Kolejne etapy

Obrazek

Obrazek

Strasznie mi się spodobało tego typu malowanie, a raczej wybieranie emulsji z laminatu
i to napewno nie będzie moja ostatnia praca tego typu, znacie może prace lub artystów
którzy posługują się podobnymi technikami ?
Stopa
1.
1..

1.
1..
 
Posty: 270
Dołączył(a): N, 1 listopada 2009, 21:29