Jean Dubuffet "Mnemotechnika" opis obrazu

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

Postprzez Anexic Pn, 19 listopada 2012, 16:11

Witam .
Mam problem z analizą i interpretacją obrazu Mnemotechnika Jeana Dubuffeta.
Byłabym wdzięczna jeśli ktoś pomógłby mi w opisie tego obrazu :)
Oto kilka pytań na które musze mieć odpowiedzi :
1. Co szczególnie zwróciło twoją uwagę podczas pierwszego spojrzenia na reprodukcję?
2.Jakie nowe elementy sa zauważalne po dłuższej obserwacji?
3. Co oznacza tytułowe pojęcie?
4. Jaki jest związek tytułu z tematem?
5.Co przedstawia dzieło? Wjaki sposób można okreslic jego treść?
6.Czy na obrazie dostrzegalne są odwołania do świata realnego? podaj przykłady.
7. Jakie kształty dominują w przedstawieniuv i jaka jest kolorystyka obrazu?
8. Czy twórca posłużył sie prespektywą? Podaj argument potweirdzający Twoje stanowisko?
9. Jakimi terminami można opisać kompozycję dzieła?
11. Wpływy jakich konwencji są zauważalne na obrazie?
12. Ci sądzisz o sposobie przedstawienia?
13/ Jaki jest nastrój obrazu? Jakie wrażenia i skojarzenia wywołuje?
14. Czy kontemplacja oryginału umożliwiłaby twoim zdaniem pełniejsze zinterpretowanie dzieła ? wyjasnij dlaczego?
15. W jaki sposób z bliska czy z dystansu warto byłoby wg ciebie oglądać oryginalny obraz dudbuffeta?
Załączniki
mnemotechnika.jpg
mnemotechnika.jpg (278.5 KiB) Przeglądane 50301 razy
Anexic
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 19 listopada 2012, 16:01

Postprzez Jagoda Pn, 19 listopada 2012, 16:30

Tak...potrzebne Ci do szkoły ;) . Myślę,że źle trafiłaś, nie wiem czy znajdzie się ktoś chętny odrobić za Ciebie lekcje, ja na pewno nie :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Anexic Pn, 19 listopada 2012, 16:44

no tak potrzebne mi do szkoły i mam już troche z tego napisane . mam problem z odpowiedzią na kilka pytan. a nie na wszystkie. dlatego byłabym wdzięczna jesli ktoś pomógł by mi odpowiedziec na niektóre z nich. nie jest to dla mnie łatwe.
Anexic
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 19 listopada 2012, 16:01

Postprzez Jagoda Pn, 19 listopada 2012, 16:55

Wiesz, to jest cały zestaw pytań, spróbuj może sama coś napisać, teraz jest dużo wiadomości w internecie, nie wspominam o literaturze, bo ogólnie młodzież od niej stroni, zdaje sobie sprawę ,że najlepiej by było jakby ktoś Ci to podał już gotowe, ale to mija się z celem , jak poszperasz sama , więcej w głowie zostanie. Wiem z własnego doświadczenia, też chodziłam do szkoły, nie było takich możliwości jak teraz, nie było internetu i KTS-u :D a jakoś dawaliśmy sobie radę i Ty też dasz :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Anexic Pn, 19 listopada 2012, 17:15

to nie cały zestaw było ich wiecej. na niektóre odpowiedziałam. mysle ze dam rade odpowiedziec na pierwsze dwa. ale reszta. to po prostu nie mam pojęcia. i gdyby ktos choć troche mi przybliżył informacje na temat tego obrazu. szukałam w internecie ale nic nie ma na ten temat. byc może źle szukam. cięzko mi idzie z interpretacją.
Anexic
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 19 listopada 2012, 16:01

Postprzez jola Cz, 22 listopada 2012, 19:47

Pytania dotyczą Ciebie i nikt inny nie powinien się do nich ustosunkowywać zacznij od pierwszego i pomyśl cyt"- 1. Co szczególnie zwróciło twoją uwagę podczas pierwszego spojrzenia na reprodukcję?"
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Genusia26 Wt, 9 stycznia 2018, 11:28

Słuchaj no Jagoda. Zamknij się jak nie znasz odpowiedzi. Na tym forum są poważne osoby, które szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania a ty tutaj robisz jakąś gów........ burze bo nie znasz odpowiedzi. Tak cię to boli? Brawo za twoją dojrzałą odpowiedź na poziomie. :brawo: :brawo: :brawo:
Ja chciałam zrobić sb pracę domową bo mam to na następnej lekcji ale nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi bo ty masz jakiś problem i nie raczysz odpowiedzieć na kilka pytań. Spoko szanuje to, ale nie odpowiadaj zdaniem że nie masz zamiaru odpowiadać.
I chuj ci w dupe
Genusia26
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 9 stycznia 2018, 11:19

Postprzez MPietak Śr, 10 stycznia 2018, 09:47

Genusia26 napisał(a):Słuchaj no Jagoda. Zamknij się jak nie znasz odpowiedzi. Na tym forum są poważne osoby, które szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania a ty tutaj robisz jakąś gów........ burze bo nie znasz odpowiedzi.

Genusia a może sama bys się zamknęła co ? wlazłaś na forum jak do swojej obory i próbujesz obrażać innych dlatego że znalazł sie ktoś kto podał Ci najlepszą z możliwych rad. Pytania zadane są adresowane do konkretnych osób i podpieranie sie opinią innych po prostu było by nieuczciwe ,to tyle w sprawie Post jest skierowany do Jagody która nie zechce zniżać się do Twojego poziomu Wyręczając Jagodę odniosę się do ostatniego akapitu bo nie moze pozostać bez reakcji .Słuchaj no posrana Genusia (chuj ci w dupe )to tekst do takich jak Ty miernot i odpowiem ci językiem który widać jest Ci bliski ................... łajzo z forum skoro nie umiesz się zachować miedzy ludźmi :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Waldemar Jarosz Cz, 11 stycznia 2018, 22:02

Re: Jean Dubuffet "Mnemotechnika" opis obrazu-:
pytania są tak proste ,że dziwie się , że nie jesteś w stanie na nie opowiedzieć! Z wielu pytań wynikają odpowiedzi samoistnie. Wal :D
A co do genialnego (nej) osoby na G to twój wpis jest żenujący! Powinno się ciebie wywalić z tego portalu!Wal :-x
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez olgaannahm N, 14 stycznia 2018, 02:47

To jakieś chore, żenada...interpretacja polega na opisie Twoich wrażeń, trzeba wysilić trochę głowę...
A jeżeli wchodzi się tu i prosi o pomoc, to chyba trzeba trochę kultury.... :-x Nikt Cię nie widzi, to myślisz,że wszystko wolno????
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41