Inspiracja, czyli jak wybrać temat

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

Postprzez Waldemar Jarosz So, 24 listopada 2012, 11:10

I właśnie o to chodzi. Usiąść i malować dla siebie. Czasami jedynie pokazać to innym. Bo jednak mamy potrzebę dzielenia się z innymi! :hmm:
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Jagoda So, 24 listopada 2012, 11:53

Zibelius napisał(a):Każdy wie jak maluje.Nie wierzę żeby ktokolwiek był taki głupi żeby nie wiedział jak maluje czy perfekcyjnie i jest twórczym czy słabo albo wręcz tragicznie.

...Andrzej, w tym problem , że jednak moim zdaniem NIE. Wie ten, co ma trochę chociaż talentu i troszkę chociaż wiedzy na temat malarstwa, sztuki, a im więcej tego talentu i wiedzy tym większa, bardziej właściwa samoocena.
Jak patrzę na różne prace w galeriach internetowych, ceny pod obrazami ...to :hmm: :hmm: :hmm: jeśli oczywiście cena podana przez artystę ma odzwierciedlać jego ocenę własnej sztuki.
Nie wiem, może nie mam racji, ale tak uważam.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez yoland2 So, 24 listopada 2012, 11:58

Inspiracje!! Ktoś już tu napisał że wystarczy rozejrzeć się w koło . Mam to szczęście że mieszkam na wsi wystarczy popatrzeć przez okno,co nie wyklucza że w mieście ich nie ma . Wszystko zależy od danej chwili i naszego nastroju .W trakcie nie przespanych nocy rodzi się jakiś pomysł .Czasami wystarczy internet bo prawie wszystko w nim jest.
Mój problem to że wiem co chcę malować ale za mało mam umiejętności .
Gdy już ogarnę cały zgiełk związany z prowadzeniem domu i wreszcie jest czas na malowanie to:
- wszystko przygotowuje dość długo ( nie mam jeszcze swojego miejsca do malowania)
- międzyczasie wykonuje pełno innych czynności
-albo tylko siedzę i patrze na płótno
Gdy wreszcie przychodzi chwila że chce się malować to już nie zastanawiam się czy jest to doskonale ,zgodne z naukami ASP itd
Zastanawiając się nad tym to pewnie bym straciła tą ulotną chwile ochoty na malowanie i całą radość i przyjemność.
Moim skromnym zdaniem gdybym miała rozkładać malowanie na czynniki pierwsze ...
jakie farby ,pędzle ,czy robić ,,coś,, czy nie ,to dla mnie to już by nie była przyjemność tylko praca jak w laboratorium .

Wiem że pewną wiedzę trzeba posiadać o malowaniu .
Czerpie ją z KTS ,książek ,internet ,latem wyjazd do Zakopanego a tam raj dla laika takiego jak ja galerie i miejscowi artyści
Do szkoły to już za późno bo wiek nie ten ,skleroza totalna :lol: to pewnie bym wiele nie zapamiętała .

Inspiracje są wszędzie np.
Oglądając u przyjaciółki zdjęcia z ślubu jej córki .
Na kilkadziesiąt ładnych zdjęć , zafascynowało jedno ujecie młodej ,pięknej zakochanej kobiety pochylonej nad wiązanką ślubna ulotna chwila w wyrazie jej twarzy ............
Avatar użytkownika
yoland2
 
Posty: 227
Dołączył(a): So, 18 lutego 2012, 11:39
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Postprzez Krysia karo konin So, 24 listopada 2012, 12:21

Podstawa,to dużo malować i rysować,obok teorii z książek.
Doprowadza to do wyuczenia warsztatu.
Im jesteśmy bogatsi we własne doświadczenia,tym łatwiej przelać myśl na płótno,czy papier.
Bo cóż po naszej wizji,jeśli nie potrafimy tego przełożyć na kompozycję i kolor,z powodu braku warsztatu.
Nie wszystko da się wyczytać.
Talent musi być poparty pracą,teorią i emocjami.
Według mnie to najkrótszy przepis na malowanie. ;)
Krysia karo konin
 

Postprzez Jagoda So, 24 listopada 2012, 17:39

yoland2 napisał(a):Inspiracje!! Czasami wystarczy internet bo prawie wszystko w nim jest.


...no właśnie, moim zdaniem to najgorsze miejsce z którego można czerpać inspiracje.
Może czerpane umiejętnie, ale nie wszyscy to potrafią, a raczej większość po prostu zrzyna dokładnie.
Nie dawno, wklepałam w google temat konkursu , który był na forum internet. i co ja widzę, kawałki prac konkursowych :hmm: inspiracja :)
W internecie wszystko ma swojego autora , w każdej chwili można zostać posądzonym o plagiat, dlatego nie polecam.
Wszystko co nas otacza może być inspiracją, ja co rok na wiosnę maluję widok z mojego okna na strychu, niby taki sam, te same stare kwitnące drzewa, ale prace są co rok inne, bo tylko od nas zależy jak widzimy dany temat.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius So, 24 listopada 2012, 18:17

:) Jak już rzeczywiście nie ma się w swoim obrębie szkół plastycznych,malarzy, kursów,pracowni to nie uwierzę że,nie przebywa się w takich miejscach gdzie są muzea.To kosztuje grosze a można podejść z bliska i każdy fragmencik sobie przeanalizować.Dla chcącego się czegoś nauczyć nie istnieją przeszkody.Nie żyjemy w środku pustyni.Można poprosić nawet znanego artystę czy studenta ASP o pomoc przez internet .Dzisiaj aparaty robią zdjęcia o dużej rozdzielczości i da się je przesłać przez inter. WYSTARCZY CHCIEĆ.Nie wierzę żeby wszyscy odmówili pomocy.Ludzi otacza dobro i ludzie w 99,999% są dobrzy a zło jest rozgłaszane i eksponowane przez media .W gruncie rzeczy otaczają nas normalni życzliwi ludzie nie odmawiający pomocy.A to że istnieje taka jedność i że, nie jesteśmy źli dowodem był Jan Paweł II i chociażby jego śmierć.Byłem dumny ze jestem Polakiem chociaż nie jestem Rzymsko-Katolikiem.My umiemy się pojednać i sobie pomagać .Wystarczy widzieć dobro a nie tylko zło, bandytów,złodziei kombinatorów w naszym otoczeniu. :-*
Zibelius
 

Postprzez yoland2 So, 24 listopada 2012, 20:11

Witam!!!
Pisząc o internecie miałam coś innego na myśli .
Mały przykład oglądając wieczorne wiadomości (19.30 TVP 1) nie wiem czy nazwę to fachowo :hmm:
w ,,czołówce,, jest krótka migawka ....kasztanowiec o każdej porze roku .
Patrząc nabrałam ochoty na namalowanie kasztanów no masz ale gdzie je nagle znaleźć i pora roku nie taka .
No to internet zdjęcia liści kwiatów itd .
Nie wiem jak przekazać słowami istotę ulotności chwil inspiracji . :hmm:

Zibeliusie !! Wielki ukłon za przypomnienie o muzeum.
Avatar użytkownika
yoland2
 
Posty: 227
Dołączył(a): So, 18 lutego 2012, 11:39
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Postprzez yoland2 So, 24 listopada 2012, 20:28

Zibeliusie pozwolisz że jeszcze jedną Twą myśl rozwinę . Daleko nie szukając.
wiele przykładów mamy w KTSie jak ludzie dzielą sie swoją wiedza chociażby z takimi amatorami jak ja .I DZIEKUJE WAM ZA TO :-* :-* :-* :-*
Avatar użytkownika
yoland2
 
Posty: 227
Dołączył(a): So, 18 lutego 2012, 11:39
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Postprzez MPietak N, 25 listopada 2012, 10:09

wiem ,ze to nie miejsce na samokrytyke .Powiem krótko nigdy nie uczyłem sie gdziekolwiek i od kogokolwiek ,mało książki miałem a jakże co z tego kiedy nie chciałem i nie widziałem potrzeby by z nich korzystać.Maziam bo czuje taką potrzebę co tu gadać ;maziaiście cała ta nadbudówka w postaci nauki na podstawie mistrzów i ich dzieł Wisi.Maziam tylko to co zagra w środku i nie dre włosów z głowy ,ze inni maluja piekniej a ja tylko maziam . Tak zostanie dokąd będzie mi to sprawiać radoche .A CO ? :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Zibelius N, 25 listopada 2012, 10:10

Na ASP Kraków jest forum.Myślę że na takim forum jak sie grzecznie pogada to pomoc sie znajdzie. :-*
Jasne Marek ale może inni chcą się uczyć to niech sie uczą a co a jak :D
Zibelius
 

Poprzednia stronaNastępna strona

cron