OBRAZ I JEGO HISTORIA

tu zgłaszamy prace do tematu konkursu, malarstwo, rysunek
Głosujemy na najlepszą, Gratulujemy zwycięzcom, dyskutujemy, opiniujemy.

Dogrywka: obraz i jego historia

Ankieta wygasła Cz, 8 sierpnia 2013, 13:42

Dziewczynka z psem
2
67%
las w świetle
1
33%
 
Liczba głosów : 3

obraz i jego historia

Ankieta wygasła So, 3 sierpnia 2013, 23:29

dziewdzyna z pieskiem
3
25%
kolega zaprosił
0
0%
jesień w
1
8%
pomagać
1
8%
las w swietle
3
25%
wspomnienia
1
8%
obsesja
0
0%
kuszenie
2
17%
ul. schodkowa
1
8%
gitarzystka
0
0%
 
Liczba głosów : 12

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

Postprzez Magdalena Sciezynska So, 22 czerwca 2013, 20:02

DO 23 lipca 12:00
temat który wygrał - cytat:
Skromnie zasugeruję a może nie temat a przeżycie ,historia związana z obrazem ?? Każdy wystawi pracę z którą coś go uczuciowo łączy bo:
-wiele w niej pracy włożył
- jest z niej dumny ,uważa ją za najlepiej dotychczasowo namalowaną
-powód sentymentalny
-ciekawe zdarzenie
-śmieszna historia
itd......
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda N, 23 czerwca 2013, 20:24

"Dziewczyna z pieskiem"
olej/płótno ( 40x30)

Obrazek z podróży, długo noszony w pamięci, przeniesiony na płótno parę lat temu.
Dziewczyna i kudłaty, czarny kundelek, sprawiali wrażenie zagubionych, bezdomnych i bardzo samotnych istot.
Nie wiem czy udało mi się oddać ten klimat, ale pracę darzę ogromnym sentymentem, mimo,że nie mam jej w domu( jest w posiadaniu rodziny).
Pozostało mi jedyne zdjęcie które prezentuję i realny obraz w pamięci , którego nigdy nie zapomnę.

P1060155.JPG
P1060155.JPG (196.2 KiB) Przeglądane 13903 razy
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius N, 23 czerwca 2013, 21:28

Kolega zaprosił mnie we wrześniu do swojego ogrodu którego nie ruszał ze trzy lata.Jak z nim zajechałem nie mogłem uwierzyć że,rośliny hodowlane wymieszały się z samosiejkami i powstało coś niespotykanego.Pojechałem ze sztalugą i okazało się że sprawa nie jest prosta.Podchodziłem do tego obrazu i konstrukcyjnie i kolorystycznie ze 20-razy.Mam masę zdjęć tego miejsca.Dopiero niedawno go skończyłem.to wersja ostateczna i najdłużej malowany obraz przeze mnie .Niech będzie na konkursie. :)Akryl 70x50cm
Załączniki
OGRÓD mały.jpg
OGRÓD mały.jpg (168.77 KiB) Przeglądane 13891 razy
Zibelius
 

Postprzez Ela Kolodziejczyk Cz, 27 czerwca 2013, 09:37

:hmm: ja zdecydowalam sie wycofac. Przy obrazach zaproponowanych przez Jole i Krysie czuje sie niezrecznie z praca ktorej tematem jest radosc czerpana z zycia. Pomyslalam, ze jest zbyt infantylna, no ale takie jest moje malarstwo.
Tymczasem tyle osob dookola zyje w cierpieniu.
Chyba lepiej jest cieszyc sie malarstwem w bardziej prywatnym gronie :)
Innego obrazu z historia, niestety, nie mam :hmm:
Ostatnio edytowano Pn, 8 lipca 2013, 12:02 przez Ela Kolodziejczyk, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
Ela Kolodziejczyk
 
Posty: 574
Dołączył(a): Śr, 19 grudnia 2012, 22:46

Postprzez anta Pt, 28 czerwca 2013, 13:00

Jesień w Jamestone - technika własna- 40cm x 40 cm.jpg
Jesień w Jamestone - technika własna- 40cm x 40 cm.jpg (218.32 KiB) Przeglądane 13739 razy
Przedstawiam obraz pt. JESIEŃ W JAMESTONE. 40cmx40cm- technika własna. Obraz ten namalowałam na Wystawę w Chicago w 2008r, temat dotyczył pierwszych polskich emigrantów w Jamestone. Obraz wykonałam techniką własną, jest nieduży i skromny, więc się nie spodziewałam otrzymać Drugiej Nagrody spośród kilkuset wystawionych w Muzeum Polskim w Chicago pięknych obrazów. A oto zacytowane w Dzienniku Chicagowskim słowa Jerzego Kenara, jurora Konkursu -

,,Gdy spojrzymy na jeden z niepozornych obrazów przedstawiający kapliczkę, to wydaje się, że jest to bardzo mały skromny obraz, ale w tym obrazie zobaczyliśmy jakąś świątobliwość. Boga w połączeniu z przyrodą tak bardzo „tłusto” namalowaną. Jest tam maleńka, skromna kapliczka, modlitwa i przyroda. To bardzo prosty obraz, który ma jednak wszystkie elementy decydujące o wymowie sztuki,,
Do dziś pamiętam radość z tego wyróżnienia i oceny, tym bardziej, że wyrazili ją uznani w świecie ludzie sztuki.
anta
1...
1..

1...
1..
 
Posty: 678
Dołączył(a): Cz, 6 maja 2010, 09:25

Postprzez jola So, 29 czerwca 2013, 22:17

"Pomogę Ci"
(olej na płycie 50x60)
Pomoge ci.jpg
Pomoge ci.jpg (456.94 KiB) Przeglądane 13522 razy

Historia mojego obrazu jest zwyczajna-obraz powstał po wizycie i wspólnym malowaniu w szkole specjalnej- w sumie nie wiem od czego zacząć- zostałam zaproszona na warsztaty malarskie z dziećmi niepełnosprawnymi -zgodziłam się a potem podziwiałam z jakimi trudnościami te dzieci muszą sobie radzić - zastanawiałam się jak im pomóc, wcześniej nie miałam tak bezpośredniego kontaktu z dziećmi niepełnosprawnymi, niektóre z tych dzieci nie potrafią się na niczym skoncentrować, nie są w stanie same utrzymać pędzla nie potrafią umoczyć go w farbie, inne natomiast nie pozwolą sobie nic pomóc, jeszcze inne krzyczą lub wychodzą i trzeba ich pilnować w sumie nie wiadomo dlaczego tak reagują . Praca którą tu prezentuję została przekazana szkole specjalnej i oprawiona wisi sobie dumnie :)
Później były następne spotkania, ale już bez takich emocji, rodzice tych dzieci są bardzo serdeczni i bardzo pomocni w ich życiu codziennym .
Ostatnio edytowano Pt, 5 lipca 2013, 20:29 przez jola, łącznie edytowano 2 razy
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Adgam57 Pn, 1 lipca 2013, 14:28

Bardzo lubię ten obraz , historia jego jest typowa po prostu najpierw na płótnie malowałam jakiś tam obraz ale nie spodobał mi się , więc namalowałam na nim ten las, efekt mi się spodobał bo przebijają z niego impasty farby , a co najciekawsze po skończeniu i wpatrzeniu się w niego zauważyłam jakby małą tabliczkę z literą H lub M po prawej stronie między drzewami gdzie wcale jej nie malowałam. Po prostu samo jakoś w czasie malowania tak wyszło. Lubię wpatrywać się w ten obraz bo uspokaja mnie , te światło ....cienie, jakoś wtedy moja dusza jest spokojniejsza....


"Las w świetle cienia" akryl na płótnie , 50x70cm
las w swietle cienia......JPG
las w swietle cienia......JPG (199.98 KiB) Przeglądane 13622 razy
Avatar użytkownika
Adgam57
3.
...
3..

3.
...
3..
 
Posty: 274
Dołączył(a): Cz, 29 listopada 2012, 14:35

Postprzez Beata N, 7 lipca 2013, 10:02

Brakuje mi teraz czasu na malowanie a i na zawołanie nie potrafię :) , ale mam obraz z przed paru lat, który leży głęboko na dnie skrzyni. Nie mogę na niego patrzeć :D Do namalowania przyczyniły się anonimowe listy. Dostawałam wiadomości, życzenia walentynkowe itp. Były bardzo miłe, ale w takim momencie człowiek zaczyna zastanawiać się, kto jest po drugiej stronie, jakie są tak naprawdę intencje nadawcy. Rodzi się poczucie, że jest się obserwowanym, wkrada się niepewność i poczucie strachu.

"Obsesja" akryl 32x45 szpachelka, wizytówka (2009)

obsesja.jpg
obsesja.jpg (80.49 KiB) Przeglądane 13470 razy
Avatar użytkownika
Beata
.
...
2.
2...

.
...
2.
2...
 
Posty: 2474
Dołączył(a): Pt, 30 października 2009, 14:08

Postprzez Krakusia Pn, 8 lipca 2013, 16:53

"Kuszenie" - obraz olejny 60x80 cm.
Historia tego obrazu jest krótka: to autobiografia. Całe moje życie zawarłam w tej scenie.

kuszenie.jpg
kuszenie.jpg (306.71 KiB) Przeglądane 13427 razy
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rafał87 Śr, 24 lipca 2013, 23:04

Obraz wstawiłem po czasie za co bardzo przepraszam i oczywiście wycofuję się z konkursu, bardzo przepraszam za nidopatrzenie :)
Rafał87
3..

3..
 
Posty: 226
Dołączył(a): Pt, 27 sierpnia 2010, 19:25
Lokalizacja: Muszyna

Następna strona