Kto to namalował ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez olgaannahm So, 3 sierpnia 2013, 22:52

Co daje ASP ? Technikę, znajomość farb, metody, sposoby malowania..itp.. Ktoś kto nie ma szkoły będzie dłużej dochodził do odpowiedniego wyrażenia swoich pomysłów na płótnie, ale metodą - kto pyta nie błądzi- będzie udoskonalał swoją technikę. I może mieć wspaniałą wenę, niesamowite wyczucie np. koloru, atmosfery - i jego obrazy będą z duszą, będą coś w sobie miały :dance: ...a wielu po ASP - siądzie przed sztalugami - i nie będzie wiedziało co ze swoimi umiejętnościami zrobić :o
...Żeby było jasne - nie mówię o sobie , bo mam do siebie dystans i sporo samokrytyki i wiem co robię. i przyznam, że często mam problemy z techniką, ale szukam i zawsze jestem wdzięczna za rady i krytykę :)
A popatrzcie choćby na Bramę Floriańską - oni są po ASP, należą do Związku Plastyków ..i co? wiele jest tam byle czego.... :dobani:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez MPietak N, 4 sierpnia 2013, 09:08

Nie można czuć się obrażanym kiedy ktoś w dobrej wierze podpowiada nam by się uczyć :-? no cóż ASP jest jednym z takich miejsc i co się dziwić ,ze ten przykład najczęściej przychodzi do głowy . Każda inna forma nauki zapewne może wnieść do warsztatu każdego parającego się malowaniem więcej miejsca do swobodnego wyrażania siebie .Zibelius ma oczywiście rację namawiając do nauki ale zapomniał jedynie dodać ,że w każdej formie nauczania.Aby zrozumieć należy posiąść wiedzę o kompozycji kolorach wielu aspektach technicznych tak to prawda i na pewno każdy z nas amatorów takie umiejętności musi posiąść o ile poważnie traktuje malowanie.Oczywiście nauka czy to w szkole czy na kursie może jedynie pomóc szybciej dotrzeć do sedna ,bo po co wyważać otwarte drzwi szkoda czasu Myślę ,ze z takim podejściem w swej masie możemy sie zgodzić .Jedynym marginesem który chciałbym zachować to całkowita swoboda w poszukiwaniu zarówno sposobu i formy nauki.Jedni idą do szkół inni na kursy a jeszcze inni posiłkują się radami przychylnych ludzi którzy zawsze sa gotowi pomagać .Jakość naszych prac nie zawsze idzie w parze z wiedzą nabytą w szkołach -jest aż nadto przykładów byle jakich prac adeptów szkół choć co do poprawności wykonania profesorowie nauczyciele nie mieli by zastrzeżeń.Nie o to chyba chodzi dajmy zatem trochę przestrzeni tym którzy chcą swymi pracami ubogacić świat sztuki i czerpać radość z tworzenia i nabywania ciągle nowych doświadczeń ucząc sie przez malowanie . :) Jedno się nie zmieni nie mam zamiaru się uczyć jestem za stary :( :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Zibelius N, 4 sierpnia 2013, 10:44

Ela.Nie napisalem ani jednego slowa że osoba bez akademi to kicha.Szanuje każdego tworcę ale podkreślam po raz chyba setny że,Kto ma sanse i zdolności niech próbuje dostać się do stosownych szkół i je skończyć.
Zibelius
 

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 7 sierpnia 2013, 22:58

myślałam sobie , aby isc na podyplomowe na wydział malarstwa we Wrocławiu i co usłyszałam = szkoda czasu...
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez MPietak Cz, 8 sierpnia 2013, 06:36

Lamka napisał(a):myślałam sobie , aby isc na podyplomowe na wydział malarstwa we Wrocławiu i co usłyszałam = szkoda czasu...

Ten kto tak mówił ma trochę racji bo jeśli ktoś maluje bo lubi nie potrzebuje szkół by to robić i Robi To :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Cz, 8 sierpnia 2013, 10:23

Gdybym mieszkała blisko miasta akademickiego i miała mniej lat , na pewno poszłabym na uczelnie plastyczną .
To moje niespełnione marzenie, bez wzg. na to czy warto kończyć studia art . czy nie. Zrobiłabym to najnormalniej dla siebie.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Zibelius So, 10 sierpnia 2013, 17:48

Nie wydaje mi się żeby było właściwe na forum opowiadanie że, szkoły artystyczne są zbędne bo wystarczą predyspozycje.Przecież to forum czyta też dzieciarnia która zastanawia się czy iść np.do średniego plastyka.
Zibelius
 

Postprzez zephyr7 So, 10 sierpnia 2013, 19:05

Niepotrzebnie rozgrzewacie się tak tą dyskusją :)

Na szczęście, w naszym porybkanym świecie jest miejsce:

- dla sztuki ludowej
- dla street artu
- dla sztuki dekoracyjnej
- dla kopistów
- właściwie, dla każdej innej sztuki też.

Chociaż jestem miłośnikiem sztuki klasycznej, ostatnio więcej "wartości" odnajduję w nielegalnych ulicznych muralach, niż w pracach absolwentów ASP (chodzę regularnie na wystawy :D).

Artysta "profesjonalny" będzie tworzył "profesjonalnie". Ale obok tej twórczości będzie istniała jeszcze ta druga, która w zależności od umiejętności, zaangażowania i pracy autora obroni się, albo popadnie w zapomnienie.
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Zibelius Śr, 14 sierpnia 2013, 11:06

To sprawa tolerancji.Jeżeli ktoś chce coś pokazać w sztuce nikt mu nie zabroni.Każdy człowiek ma prawo wyboru jako osoba dorosła ale młodzi ludzie powinni mieć pokazaną drogę .Oczywiście jak to bywa u młodych ludzi bunt przeciwko światu jest normalny.Rodzice jednak i media przeróżne dają radę przemycić dobre rady .Edukacja jak jest możliwa powinna być propagowana.Nie można wymyślać rzeczy wymyślonych.Trzeba ich się nauczyć
Zibelius
 

Postprzez Evagelia Śr, 14 sierpnia 2013, 12:58

Do szkoly nalezy isc jesli ma sie mozliwosc, a jak sie nie ma to trzeba sie uczyc na wlasna reke. Ale nawet jak sie idzie do szkoly to na szkole nie mozna poprzestac, dalej trzeba sie uczyc samodzielnie. Samo ukonczenie szkoly nie wystarczy. Nigdy nie mozna przestac sie rozwijac. Ale jak ktos nie ma mozliwosci isc do szkoly to jesli zacisnie zeby to i bez szkoly sie obejdzie. Ale to nie jest zacheta do nie pojscia do szkoly, tylko pociecha ze jak ktos szkoly nie ma to sam i tak moze sie uczyc jesli naprawde tego chce :)
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Poprzednia stronaNastępna strona