...podpis na obrazie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

Postprzez Zibelius Wt, 8 października 2013, 16:41

Krakusia radzisz nam żebyśmy sobie sobie założyli temat o abstrakcjach i innych dziwactwach.To dlaczego wy sobie nie założycie tematu zamkniętego o realizmach, rysunkach z całego profesjonalnego świata o niuansach wielkiego malarstwa którego zapewne jako amator nie zrozumiem.To już jest normalny szpan.Ale wy profesjonaliści zapewne traficie na spotkanie KTS i pokażecie nam jak to wy profesjonaliści malujecie wasze światłocienie ,laserunki jak rysujecie.Chętnie się przyjrzę z bliska.Nie mogę się już doczekać żeby zobaczyć to mistrzostwo świata i te techniczne rozmowy, te rysunki przy których cierpnie skóra.Obiecuje Ci że, jako marszand zjawie sie niebawem na twojej wystawie z twoimi obrazami i zadam Ci kilka profesjonalnych pytań publicznie ale tylko natury technicznej.Do zobaczenia w realu.A może Lamka podzieliła by na dwie części to forum w jednym byli byście wy PROFESJONALIŚCI a w drugiem my amatorzy.Wchodzili byście sobie na jakieś specjalnie skonstruowane hasła dla inteligentnych których ja bym zapewne nie rozumiał.Wasza wielkość was przerasta co udowodnimy wam z duża radością.
Zibelius
 

Postprzez MPietak Wt, 8 października 2013, 17:08

czy ktoś ze spokojną głową a wiedzący o czym pisze może wytłumaczyc o co cała sprawa .Jagoda tak jak ja i każdy inny mamy prawo zabierac głos w każdej ze spraw nawet jesli czegoś nie pojmuje mogę jedynie na własny rachunek się ośmieszyć mając do tego prawo jak do tego by malować czy maziać jak mi się podoba .Krakusia to nie fer ,że atakujesz Jagodę dając jakoweś przykłady wcześniejsze bo widać to Jagoda nie zmieniła swojego zdania tak samo jak i Ty to normalka nie usiłuj mierzyć wszystkich tą samą miarką .Wyrażając własne zdanie w odniesieniu się do zdania innych nie jest tożsame z potępianiem w czambuł zdania odmiennego chyba tyle nawet i ja niedouk i ignorant jestem w stanie zrozumieć .Tak trudno pogodzić się z tym ,że każdy z nas jest inny to tylko religia wmówiła większości ,że pochodzimy od tego samego boga i dlatego wszyscy powinniśmy być tacy akuratni.Nie jestem i nie mam zamiaru nawet . Chcę robić co lubię i tak jak lubię i choć artystów malarzy może czasem irytować co się wyprawia w tz sztuce masowej niech każdy doskonali swoje umiejętności bez obśmieszania bo to brak poprostu skromnosci wedłóg mnie, choć będąc ignorantem moge nie mieć racji . :-P
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Krakusia Wt, 8 października 2013, 17:15

Jagoda, słowa "malujesz po swojemu" to komplement :) Większosć przecież dąży do swojego stylu.
Wpisy Grullo lubię czytać i nawet czasami korzystam z jakiejś chemicznej porady.

Zibelius, po co pisać w zamkniętych wątkach np. o laserunkach czy rysunku akademickim? Przecież to żaden sekret i nie widzę potrzeby ukrywać tego przed innymi.
Przecież napisałam, że ja popełniam tysiące błędów. Nigdy tez nie napisałam, że jestem profesjonalistką i chyba Ci się pomyliłam z kimś innym :)
I czemu nazywasz szpanem chęć rozmów np. o dobrym rysunku akademickim?. Jejku nawet mi to do głowy nie przyszło, że tak to odbierzesz. Przepraszam.

MPietak, oczywiście, że każdy z nas jest inny i lubi inny styl.
Krakusia
3...
2.
3..

3...
2.
3..
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Śr, 28 października 2009, 19:08
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zibelius Wt, 8 października 2013, 17:56

Krakusiu. :) Są stosowne szkoły, kursy czy nauczyciele którzy przyszłemu malarzowi dają podstawy i pokazują jak rysować i konstruować przyszłe obrazy.W prawie każdym poście piszę żeby rysować ,rysować ,rysować.Sam sobie rysuje CODZIENNIE od dziecka.O zamkniętym temacie dla profesjonalistów napisałem dlatego że ty napisałaś żeby Ci co lubią impresjonizm czy późniejsze style tam sobie dyskutowali.Jadzia maluje dla mnie REWELACYJNIE.I nie wierze w żadnym wypadku żeby ktokolwiek na świecie kto nie jest złośliwy nie miał takiego zdania jak ja o jej malowaniu tak samo o kilku jeszcze tu malarzach i nazywa się ich amatorami.Jeżeli malarstwo np Joli jest amatorstwem np.Pejzaż żółty II,Na horyzoncie czy Deszczowy dzień, to niech mi ktoś pokaże profesjonalizm .Czy obrazy Marka z ostatnich czasów które niosą świeżość w malarstwie i wielu wielu innych których malarstwo jest w 100% profesjonalne,wrażliwe i cudowne.Czasy realizmów skończyły się bezpowrotnie i trącą zatrzymaniem się malujących w rozwoju i niczym innym.Dzisiaj mało kto ma w domu Biedermejery czy barokowy wystrój a nawet eklektyczny wystrój to rzadkość.W naszych czasach te realizmy nie maja nawet gdzie wisieć.Kolekcjonerzy nie trzymają podróbek i realizmów współczesnych bo kupują oryginały na różnym poziomie.Każdy wiek miał swój rodzaj sztuki.My akurat żyjemy w 2013 roku.No przecież używamy komputerów,telewizorów komórek i innych to akurat i niby dlaczego ma współczesny człowiek tolerować na ścianie obrazy w stylu baba z perłą.Realizm to sfilcowany styl i nie ma żadnego powrotu ani przyszłości.Poza tym realizm poza znajomością czasami bardzo poważnych zagadnień technicznych nie wnosił nic poza wiedza historyczną .Wiemy jak arystokracja się ubierała i to dla historyków jest potrzebne.Dzisiejsi malarze mogą pogrzebać w swoich tzw.DUSZACH i wydać z siebie swoje indywidualne spojrzenie na świat.Artysta malarz może fantazjować co daje ogromny postęp i rozwój sztuki współczesnej. Powstają rewelacyjne instalacje,sztuka video,używa się dowolnych materiałów,powstają kolaże,miesza sie spokojnie różne techniki.Nikt chłosty się już i wygnania nie boi .Artysta czuje się nareszcie wolnym twórcą i nie jest już służącym swojego Pana czyli posiadacza fortuny.Ludzie malujący realizmy już nie moga i nie mają żadnych podstaw uważać się w sztuce za coś lepszego.Jest wręcz odwrotnie to wsteczna twórczość .Oczywiście malarz współczesny powinien znać stare niezbędne techniki i rysować .Na obrazach od dawna niewskazany jest żaden realizm zdjęciowy.TE CZASY MINĘŁY I FINITO.Na szczęście dla rozwoju sztuki. :)
Ostatnio edytowano Wt, 8 października 2013, 18:02 przez Zibelius, łącznie edytowano 1 raz
Zibelius
 

Postprzez zephyr7 Wt, 8 października 2013, 18:02

Proponuję osobną kategorię "outside" lub po polsku "solo" (od "chodź na solo" :). Jeżeli dyskusja skręcałaby niebezpiecznie w złą stronę, moderator mógłby przenieść skłócone strony do działu "solo", gdzie wszyscy będziemy mogli sobie nawrzucać do upojenia :)

Spotkanie to bardzo dobry pomysł.

A co do starcia profesjonalistów z amatorami - granica jest bardzo płynna. Zacznijcie sprzedawać obrazy, a przestaniecie być amatorami. Przykre, ale prawdziwe. Poza tym, jeśli na sto osób, dwie (po szkołach) nam, że malujemy fatalnie i do niczego się nie nadajemy - jaką obiektywną wartość będzie miała nasza sztuka?
Czy głos tych dwóch (po szkołach plastycznych) będzie ważniejszy, niż głos pozostałych 98 osób?

Zibeliusie, wiesz dobrze, że w historii sztuki mamy MNÓSTWO artystów, których ówcześni krytycy odsądzali od czci i wiary. Cezanne, Van Gogh, Moise Kisling, Lucian Freud, Henri Rousseau - i naprawdę wielu innych.

Gdyby Rousseau założył tutaj galerię i wstawił coś takiego:
http://www.wikipaintings.org/en/henri-rousseau/portrait-of-pierre-loti#supersized-artistPaintings-191325

Zaraz powiedzielibyście, że źle namalował rękę lub nogę, że w ogóle nie zna się na malowaniu postać - i tak w ogóle jest do niczego :)
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Zibelius Wt, 8 października 2013, 18:11

A skąd wiesz co powiedzielibyśmy,siedzisz w mojej głowie.Nie masz bladego pojęcia co wiem o sztuce w ogóle.Profesjonalista to nie ten co sprzedaje za kasę na allegro i po kilkaset złotych swoje obrazidła. Profesjonalista to człowiek gruntownie przygotowany do zawodu i znający się na sztuce i wiedzący co robi na płótnie,bez braków technicznych w swoich obrazach a nie siewca kocopołów malarskich.Dzisiejsi wielcy twórcy mogą już tworzyć intuicyjnie i nie muszą się martwić co powie człowiek z kasą, który umie tylko na 100% rozpoznać swojego sąsiada czy wie jak wygląda jabłko czy gruszka.Dzisiejsi odbiorcy sztuki to ludzie inteligentni z wielka wyobraźnia .Bo jak by nie wyobraźnia to siedzieli byśmy co niektórzy przy kandelabrach z świecami i jedli sztućcami opartymi o koziołki..
Ostatnio edytowano Wt, 8 października 2013, 18:25 przez Zibelius, łącznie edytowano 1 raz
Zibelius
 

Postprzez zephyr7 Wt, 8 października 2013, 18:24

A wiesz, że zawsze medytuję nad tym, kiedy przechodzę obok:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8a/La_Cara_de_Barcelona_-_001.jpg

"Dzisiejsi odbiorcy sztuki to ludzie inteligentni" - powiedz to kupującym deseczki z Żydami na Broniszach :)
Ostatnio edytowano Wt, 8 października 2013, 18:27 przez zephyr7, łącznie edytowano 1 raz
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez Zibelius Wt, 8 października 2013, 18:26

W każdych czasach żyli prymitywni ludzie i normalni.Ty spłycasz do prymitywa zwykłego człowieka .Ja nie
Zibelius
 

Postprzez zephyr7 Wt, 8 października 2013, 18:29

Pakistańczyka z gwizdawką. W nocy puszczają światełka.

http://www.youtube.com/watch?v=T6dCYE56etM
zephyr7
 
Posty: 932
Dołączył(a): Cz, 14 czerwca 2012, 19:44

Postprzez MPietak Wt, 8 października 2013, 18:36

Zibelius napisał(a):.Ludzie malujący realizmy już nie moga i nie mają żadnych podstaw uważać się w sztuce za coś lepszego.Jest wręcz odwrotnie to wsteczna twórczość .Oczywiście malarz współczesny powinien znać stare niezbędne techniki i rysować .Na obrazach od dawna niewskazany jest żaden realizm zdjęciowy.TE CZASY MINĘŁY I FINITO.Na szczęście dla rozwoju sztuki. :)
Do ostatniego akapitu dodam Na szczęście dla rozwoju sztuki malarskiej i fotograficznej Tu należało by powiedzieć " Amen "..ale jako żem człek wolnego umysłu i woli powiem na to czekałem by się poczuć lepiej z tym co robię. :dance: :D
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Poprzednia stronaNastępna strona

cron