Sztaluga na kółkach

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

Postprzez Evagelia Wt, 10 czerwca 2014, 23:36

artanna witaj : )
Z ta szyna to jest tak, duza wygoda, ale musi byc konkretna informacja jaki ciezar konkretna sztaluga na szynie, w ktora jest wyposazona moze udzwignac, zeby malarz wiedzial ze jak tego ciezaru nie przekroczy to mu sie nic nie wyslizga. Poprzednia sztaluge- trojnoga mialam na szynie i byl on do nie pamietam 12 kg?? szyna byla dosc waska i schodki niezbyt glebokie, a i zatrzask maly i cienki i poki nie postawilam na sztaluge wiecej jak 12 kg to bylo super. Postawilam wiecej i sie wyslizgalo od razu, ale przez mysl mi nie przeszlo winic szyne, bo specyfikacje byly jasne.. W aktualnej studyjnej, ktora jest do wiekszego ciezaru szyna jest grubsza , szersza, masywniejsza a i schodki sa glebsze, zatrzask tak samo odpowiednio wiekszy i masywniejszy. KAzdy wie mniej wiecej w jakim przedziale wagowym pracuje i jesli chce szyne to musi sie trzymac specyfikacji producenta, niestety ale im wieksza waga tym wiekszy koszt, ale to jest logiczne. Jak na aktualna sztaluge, ktora jest do 25 kg postawie deske 30 kg to wcale mnie nei zaskoczy, ze szyna nie wytrzyma i sie splaszczy, a i oczywiscie nie bede za to miec do nikogo pretensji.
Roznorodnosc zawsze jest dla klienta plusem. Kazdy ma wlasne preferencje i mozliwosci. Otwory w drewnie to oszczednosc, domyslam sie ze mozliwosc wiekszej tolerancji wagowej nizszym kosztem, a wygoda? Kazdy lubi co innego, ja tam lubie na szynie i innej opcji nie rozwazalam nawet.
Co do samej wagi sztalugi i jej odchudzania to tez chyba chodzi o wage, ktora ma taka sztaluga utrzymac, bo jak ktos maluje wylacznie na wzglednie lekkich materialach to na co mu masywna sztaluga, skoro moze kupic o podobnych wymiarach lzejsza, stabilna za duzo nizsza cene? Kieszen malarza czesto bywa dziurawa wiec to wazne aspekty :D
Avatar użytkownika
Evagelia
 
Posty: 1013
Dołączył(a): Cz, 29 października 2009, 21:40

Postprzez artanna Pt, 27 czerwca 2014, 10:15

Ok dzięki za informacje, nad szyną już pracuje chociaż nie jest to łatwe ponieważ trzeba znaleźć dostawcę tego elementu a mało kto chce wykonać takie "coś" w ilości kilkuset sztuk, przeważnie rozmowa zaczyna się od tysięcy.
Sukcesywnie też wprowadzam maksymalną wagę podobrazia chociaż jak przeglądam strony innych producentów rzadko taka informacja się znajduje.
Mam jeszcze kilka pytań do ekspertów i praktyków.
Bardzo często spotykam się z uwagą że przydałaby się głębsza półka na przybory w sztaludze. Tu akurat nie ma problemu, w części sztalug za niewielką dopłatą zostanie to wprowadzone.
W swoim czasie rozmawiałem też ze znajomą która mówiła że trzymanie ciężkiej palety w ręku jest niewygodne, często też można spotkać w szkołach plastycznych obok sztalugi taboret na który kładzie się właśnie paletę i inne przybory. A co powiecie o półce jak z załączonego zdjęcia? Wyposażona w wałek na ręczniki papierowe miejsce na pędzle, metalowy pojemnik na wodę lub terpentynę. Połka jest regulowana w wielu pozycjach i zawsze można ją wyregulować tak aby była ustawiona równolegle do podłoża. Tylko uwaga ze względu na koszt wykonania( materiał i czas produkcji) wartość takiej półki to dodatkowe 60 zł do sztalugi. Taniej tego się nie da zrobić chyba że bardzo dobrze będzie się sprzedawała(ekonomia skali) na co nie liczę. Pytając w lokalnym ognisku plastycznym(niestety akurat tego dnia była tam już tylko jedna nauczycielka)że fajny bajer ale w sumie to nie konieczny i można sobie bez tego poradzić. Ale zastanawiam się czy nie jest podobnie jak z samochodami gdzie też ktoś powie że elektrycznie otwierane szyby to jest niepotrzebny bajer przecież korbką też da się kręcić.
Według Was jest sens coś takiego produkować?
Załączniki
sztaluga_studyjna_l_komfort_stolik.JPG
sztaluga_studyjna_l_komfort_stolik.JPG (83.86 KiB) Przeglądane 9169 razy
Avatar użytkownika
artanna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 9 czerwca 2014, 08:13

Postprzez Magdalena Sciezynska Pt, 27 czerwca 2014, 23:34

a ja mam sztalugę na korbkę i ja kocham, bo dba o moje palce
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda So, 28 czerwca 2014, 10:11

Mam taką sztalugę , tylko bez kółek i półeczki wychylanej, to sztaluga stacjonarna i nie widzę potrzeby takich bajerów, bo i tak jest ciężka...musi być ciężka i solidna, swoją bardzo chwalę , jestem zadowolona. Podnoszenie na korbkę to i owszem , byłoby super , ale ja nie mam i radzę sobie.
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez artanna Śr, 11 lipca 2018, 01:10

Witam
Ostatnio wykonaliśmy prototyp sztalugi na zasadzie przeciwwagi gdzie do regulacji wysokości nie ma zatrzasków do pociągania, nie ma kołków ani nawet korbki po prostu wystarczy przesunąć półkę w górę lub w dół a kiedy jest potrzebne aby podobrazie było nieruchome można półkę mimo wszystko zablokować przez dokręcenie gałki znajdującej się z przodu sztalugi.film jak to rozwiązanie działa można znaleźć na you tube https://www.youtube.com/watch?v=p-XeeuolVks
Czy takie rozwiązanie ma rację bytu patrząc z perspektywy ceny tj. około 750 zł za pojedynczą sztalugę lub 999 za podwójną?. Sztaluga inspirowana sztalugami hughes easels ze stanów, ale mimo wszystko o wiele tańsza ale też prostsza.
Co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
artanna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 9 czerwca 2014, 08:13

Postprzez wakai Śr, 11 lipca 2018, 05:54

Ciekawa propozycja natomiast technicznie jakI maksymalnie format mozna uzyc podczas malowania?
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez MPietak Śr, 11 lipca 2018, 09:32

Faktycznie propozycja sztalugi przeciwwagowej ciekawa i na pewno praktyczna mam nadzieję ze z możliwością blokowania na dowolnej wysokości :ok:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Jagoda Śr, 11 lipca 2018, 12:37

... jestem zwolenniczką najprostszych rozwiązań ;) ...najprostsze sztalugi wg mnie niezawodne i dobre, to o prace chodzi nie na jakiej sztaludze i z jakimi wygodami malowana ;) :)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez artanna Śr, 11 lipca 2018, 15:44

Środkowy słupek jest rozsuwany teleskopowo dlatego Maksymalny format( wysokość) pracy na tej sztaludze to aż 200 cm, regulacja i blokowanie półki jest bezstopniowe. Maksymalna waga podobrazie to około 10-12 kg, z jednej strony nie dużo, ale z drugiej strony odpowiada to blejtramowi o wymiarach około 200 x 150 cm lub płyta pilśniowa o podobnych gabarytach. przy ciężkich płytach wiórowych oczywiście format będzie mniejszy.
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia czy spotkał się ktoś z listwami podpierającymi nadgarstek przy blejtramie?
Rozmawiałem już na ten temat ze znajomą która coś na ten temat wspominała przy czym z tym rozwiązaniem jest trochę jak z yeti każdy o nim słyszał i nikt go nie widział. Spotkaliście się kiedyś z takim rozwiązaniem, może ktoś opisać jak to wygląda?
Avatar użytkownika
artanna
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 9 czerwca 2014, 08:13

Postprzez Waldemar Jarosz Śr, 11 lipca 2018, 15:46

thumb_page_1528238918sztaluga_studyjna_M_glowne.jpg
thumb_page_1528238918sztaluga_studyjna_M_glowne.jpg (39.54 KiB) Przeglądane 6998 razy
thumb_1528064720studyjna_s.jpg
thumb_1528064720studyjna_s.jpg (16.64 KiB) Przeglądane 6998 razy
thumb_1530304886studyjna_podwojna_glowne.jpg
thumb_1530304886studyjna_podwojna_glowne.jpg (21.05 KiB) Przeglądane 6998 razy
thumb_1530304886studyjna_podwojna_glowne.jpg
thumb_1530304886studyjna_podwojna_glowne.jpg (21.05 KiB) Przeglądane 6998 razy
Fajne sztalugi !Ale którą wybrać?.Moja staruszka się wypaczyła a też miała być wieczna. Może doradzicie?Mam dosyć małą pracownię.Czy ktoś używa z w/w?
Załączniki
thumb_1531244490sztaluga_studyjna_l_przeciwwaga_glowne.jpg
thumb_1531244490sztaluga_studyjna_l_przeciwwaga_glowne.jpg (27.07 KiB) Przeglądane 6998 razy
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Poprzednia strona

cron