Werniks na zewnątrz

tu pomagamy sobie wzajemnie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

Postprzez olgaannahm Śr, 4 lutego 2015, 22:51

Część moich aniołów stoi, wisi na zewnątrz, na tarasie, dobrze zadaszonym, w cieniu, nie padają na nie deszcze...akryle są zabezpieczone werniksem ( Werniks szklący 200ml Acrylico Maimeri 825), ale ne wiem co z olejami. Po jakim czasie po pomalowaniu werniksować i jaki werniks będzie najodpowiedniejszy?
A może oleje nie mogą stać na zewnątrz??? :hmm:
Avatar użytkownika
olgaannahm
..
1.

..
1.
 
Posty: 1415
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011, 00:41

Postprzez wakai Śr, 4 lutego 2015, 23:20

pytanie bardzo istotne ale chcialbym nawiazac do obrazow Munka wieszal je na scianach zewnecznych pracowni malo tego jeszcze przybijajac je gwozdziami zaszokowanie osoby pytajac go czemu przybija je gwozdziami odpowiadal obraz musi zyc swoim zyciem a co do werniksow wypowiedziec sie nie potrafie
pozdrawiam
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez Magdalena Sciezynska Cz, 5 lutego 2015, 11:45

mam "największe" doświadczenie chyba ze wszystkich na świecie , BO od roku 2009 od pleneru w Kotowie u mnie na tarasie wisi obraz olejny Echium , powiesiłam go po był zawerniksowaniu aby nie smierdzało w domu I TAK ZOSTAŁ i wisi cały czas , więc wiosenne mgły, letnie skwary , jesienne deszcze , zmiany wilgoci powietrza i mrozy kilka lat temu było po 25stopni ….. i co i nic !!! obraz jest 6 lat narażony na wszystkie warunki i jest jak dopiero namalowany . Drewno sosnowe bleitramu zdrowe nie tknięte grzybem , proste nie powyginane.( bukowe by sie opowyginało) NIC a NIC złego. Wisi sobie dalej

co do werniksu , końcowy damarowy, bysk, lub mat lub SATYNA najczęściej uzywany. kiedy werniksować ? kiedyś doradzano po roku, ale dziś przy sykatywach, żywicznych mediach, liquinie itp to po miesiącu, ale to jest też kwestia jak grubo nakładana jest farba i co to za farba np. biel cynkowa wysycha o wiele, wiele dłuzej niż tytanowa……więc ….
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Cz, 5 lutego 2015, 12:04

...ja nie mam takiego doświadczenia jak Magda, mam tylko 2 małe obrazki w kuchni i niestety działa na nie wilgotność powietrza, ale minimalnie, po czasie wszystko wraca do normy.
............w muzeach , wiadomo, higrografy, termometry i inne ustroistwa , być może trochę na wyrost bo niekiedy znaleziony po latach cenny obraz , który był w warunkach skrajnie niekorzystnych wcale nie jest w złym stanie :lol: ...ale co ja tutaj piszę , Monety, Renoiry,Cezanny i inne ...im się należy szczególna opieka ;)
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34


cron