X Plener Malarsko-Rzeźbiarski "Piękno Grodziska Wlkp."

tu wklejamy fotki i wspominamy Klubowy plener KTS
w tym dziale nie wklejamy wspomnień z INNYCH plenerów

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

Postprzez MPietak Pn, 13 lipca 2015, 15:25

Krakusia napisał(a): Magdzie zostaje około 30-40 obrazów z widokami Grodziska Wlkp. Zatem ma ich już blisko 400 sztuk.... Czy nie lepiej (na kolejnym plenerze) nie narzucać na siłę tego tematu? hmmm

Faktycznie nawet dla Burmistrza ulokowanie tylu obrazów to nie lada wyzwanie .Może należało by podpowiedzieć to o czym mówi Krakusia :ok: Ila razy można malować te same uliczki choćby i inaczej to chyba nuda ? :hmm:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 13 lipca 2015, 16:38

tyle razy???? jak ktoś jest pierwszy raz w Grodzisku, to maluje pierwszy raz .
co innego ci co byli juz kilka razy, ale maja przecież wybór :)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez rudiart Pn, 13 lipca 2015, 19:38

Proszę wybaczyć ze się wtrącam choć na planerze nie byłem, na tym plenerze. Doświadczenie udziału w plenerach, krajowych , międzynarodowych, i w plenerach zagranicznych mam, w organizacji plenrów też ;)
Na pierwszym plenerze byłem trzydziesci parę lat temu, "ciut" i 40 ;)
Tak bywa że organizatorzy organizując plener mają jakiś cel, często bywa że jest to reklama , promocja miasta, gminy , powiatu czy kraju.
I dlatego często tematem przewodnim jest uwiecznienie ciekawych zakątków danego miasta, gminy , powiatu.
W pracach malarzy czy rzeźbiarzy nawiązuje sie do tradycji, legend , histori miast, gmin itd.
Zwyczjowo prace przechodzą na własność organizatorów którzy dysponują nimi stosownie do soich potrzeb i możliwości.
Moim skromnym zdaniem , pięknym zwyczajem jest obdarowanie gości odwiedzjących miasto czy też przekazanie do wystroju wnętrz budynków admin. publicznej, szkół, przeczkoli czy też sponsorów którzy dołożyli się do pleneru.

Bywa że organizatorzy dają możliwość np. jedna praca tematyczna druga dowolna nie koniecznie malowana z natury, ale to są sprawy indywidualne i kazdy z uczestników ma wybór.
Pięknie że władze miasta , gminy (itd) chcą gościć artystów, zapewnić im godziwe warunki pracy , rozrywki i wypoczynku, . . . i powiedzmy to szczerze nie wszyscy włodarze miat i gmin znajdują czas i pieniądze na takie przedsięwzięcia.

Tak to wygląda z mojego doświadczenia.
Jeżeli ktoś uważa inaczej to jego sprawa ;)
Pozdrawiam oraganizatorów, współorganizatorów :) :ok: :-* :-* :-*
Avatar użytkownika
rudiart
1...

1...
 
Posty: 428
Dołączył(a): So, 26 lutego 2011, 10:38

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 13 lipca 2015, 21:19

tylko na prywatnych plenerach maluje się co się chce i to nie do końca, bo np trzeba namalować domek organizatora, jego portret, albo dzieci, itp.

organizowane przez miasto to obrazy sa tak jak Rudi napisał i kazda ilość obrazów to ciągle za mało hehe

ja wybieram to co ma Pan burmistrz dostać i ile, nigdy nie narzekał. :D
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Jagoda Pn, 13 lipca 2015, 23:10

Grodzisk Wlkp. jest przepięknym miasteczkiem, kamieniczki, ulice, budynki sakralne, wiatrak, stary browar, park itp,
nawet jeśli co rok ,jedna i ta sama osoba maluje ten sam obiekt , robi to inaczej , prace się nie powtarzają , nie są takie same pod żadnym względem . Nasz kolega z Litwy , który maluje super dobrze , kiedyś powiedział, że tematów do malowania w Grodzisku starczy mu na 100 lat :lol: ...plenerowicze wiedzą o kim piszę ;)
Temat pleneru to "piękno Grodziska Wlkp."- nie wiem dlaczego ktoś uważa ,że to nudny temat . W tym roku powstało wyjątkowo dużo różnorodnych ,dobrych prac, tego nie oddają relacje foto ( chociaż są bardzo dobre i szczegółowe), to trzeba było widzieć na żywo
Avatar użytkownika
Jagoda
3.
1...
.
..
...
1..

3.
1...
.
..
...
1..
 
Posty: 2663
Dołączył(a): N, 21 listopada 2010, 15:34

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 13 lipca 2015, 23:15

Jagoda zgadzam sie w 100% masz racje mozna malować ten sam obiekt na 1000sposobów i za kazdym razem bdzie inny
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez Waldemar Jarosz Wt, 14 lipca 2015, 10:42

Gratuluje :brawo: Wam.
Avatar użytkownika
Waldemar Jarosz
.
..
2...
3..

.
..
2...
3..
 
Posty: 1283
Dołączył(a): Wt, 17 sierpnia 2010, 08:30
Lokalizacja: Polska

Postprzez Magdalena Sciezynska Pn, 10 sierpnia 2015, 21:47

przemalowałam obraz z niebieskiego brzydactwa, ale moze nie jest lepszy, ale inny hehe :D
no , nie przemalowałam tylko walnełam laserunki

DSC_9147-002.JPG
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Postprzez jola Śr, 12 sierpnia 2015, 01:07

Świetne fotki super relacja dopiero dzisiaj mogłam spokojnie popatrzyć - laserunki są bardzo pomocne prawda Madziu :)
jola
...
2..
2.
2...

...
2..
2.
2...
 
Posty: 1947
Dołączył(a): N, 12 września 2010, 22:15

Postprzez Magdalena Sciezynska Śr, 12 sierpnia 2015, 10:57

:)
Avatar użytkownika
Magdalena Sciezynska
.
...
1.
2.
1..

.
...
1.
2.
1..
 
Posty: 5051
Dołączył(a): So, 24 października 2009, 23:51

Poprzednia stronaNastępna strona