Moja twórczość

tu tworzymy Galerię naszego klubu, każdy uczestnik KTS wystawia 2najlepsze swoje pracez opisem pracy, i art CV o sobie
nie tworzymy osobnych tematów tylko 1 post = cv artysy + 2prace z opisem

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

Postprzez Robert Wiśniewski Pt, 30 grudnia 2016, 12:24

Już nie jestem taki młody, ale nie czuje się staro. Wprawdzie nie jestem z wykształcenia artystą, jednak mój dorobek malarski uważam za dość pokaźny. Malowałem od zawsze....ale dopiero od 5 lat łącze miłe z pożytecznym, a moje prace cieszą oko w wielu domach i mieszkaniach :) . Specjalizuję się w malarstwie olejnym, zaś tematyka jest bardzo szeroka i również uzależniona od indywidualnych zamówień. Osobiście uwielbiam marynistykę i martwą naturę. Nie maluję jedynie portretów. Uwagi na temat moich prac nawet te krytyczne zawsze są mile widziane. :ok:
Prezentowane obrazy mają wymiary 70x50 cm.
zmieniony 1.jpg
zmieniony 1.jpg (290.24 KiB) Przeglądane 9428 razy

zmieniony 2.jpg
zmieniony 2.jpg (262.32 KiB) Przeglądane 9428 razy
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez MPietak Pt, 30 grudnia 2016, 23:26

Dobry warsztat przyzwoite malarstwo :ok: Przedstawione prace jakoś przypominają mi ilustracje książkowe
nie czynie z tego zarzutu bynajmniej. Zwracam jedynie uwagę na to że takie prace bardzo rysunkowe z wieloma detalami tak mi sie kojarzą . :hmm: Nie ma w nich miejsca na spontan sa dokładnie wyreżyserowane .Chętnie zobaczę inne całość :brawo: :brawo:
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Robert Wiśniewski N, 1 stycznia 2017, 21:42

Dziękuję za opinię i na wstępie życzę dużo sukcesów w życiu i pracy aorystycznej i zawodowej :ok: . a co do dokładności, to hymmm.... :hmm: :hmm: :hmm: fakt. staram się, aby to co maluję było raczej rzeczywiste. Czy przez to brak mi spontaniczności? Tego jednoznacznie nie umiem odpowiedzieć....nikt nigdy nie ukierunkowywał mnie warsztatowo.... to co jest widoczne osiągnąłem sam, choć to i owo podpatrzyłem na You Tube. Jedno mogę powiedzieć, że staram się być zadowolony z moich prac. Dodałem inne moje prace.....Pozdrawiam!
Załączniki
obraz 2.jpg
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez MPietak Pn, 2 stycznia 2017, 18:19

Robert Wiśniewski napisał(a):to co jest widoczne osiągnąłem sam, choć to i owo podpatrzyłem na You Tube. Jedno mogę powiedzieć, że staram się być zadowolony z moich prac. Dodałem inne moje prace.....Pozdrawiam!

Kazdy musi dochodzić samemu do nabycia jakichkolwiek umiejętności nawet pod okiem nauczyciela . Zadowolenie z własnych prac może prowadzić na manowce .Lepiej byc ciągle z własnych prac niezadowolonym wtedy jest szansa że poprawimy to i owo W ostatniej twojej pracy widzę trocheęszablonowego podejścia .Góry a raczej klif skalny na całej długości potraktowany tak samo ,podobnie ma się rzecz jesli idzie o (drzewa )krzaki do tego dochodzi zieleń prosto z tuby rozjaśniana bielą To psuje odbiór :-? Drugi plan jest spoko :hmm: Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku Dobrych Prac !
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Robert Wiśniewski Wt, 3 stycznia 2017, 12:24

Dzięki za uwagi ...dają do myślenia nad kierunkami, które do tej pory nie brałem pod uwagę :ok: . Pragnę zaznaczyć, że napisałem , iż staram się być zadowolony...co nie oznacza, że jestem...bo nie jestem.... ;( . Wiele tematów nie wychodzi mi jakbym chciał, ale przyjmuje za fakt , że aktualnie lepiej nie wyjdzie...może w następnej pracy....Czasami faktycznie daję kolor bezpośrednio z tuby. Staram się mieszać kolory. Ten obraz postał w 2014 r, , więc trochę czasu minęło. A to następny obraz. Tym razem motywy z Grecji na podstawie zdjęcia. :hmm:
Załączniki
56.JPG
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez Robert Wiśniewski Wt, 3 stycznia 2017, 14:02

Tym razem klimat górskie, podajże czerpałem wenę z jakiegoś zdjęcia :)
Załączniki
77.JPG
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez MPietak Wt, 3 stycznia 2017, 18:30

w pierwszej pracy niby wszystko spoko ale jako ze to Grecja moja wyobraźnia podpowiadała by użycie cieplejszych kolorów .te jakoś przywodzą mi na myś kolory bliższe skandynawskim klimatom.Oczywiście że to tylko moje widzi mi się nie odmawiam nikomu innego spojrzenia .Drugi mi sie kojarzy z jakimś amerykańskim klimatem i znowu trochę mechaniczne potraktowanie lasu .las mógł by wygladać lepiej u dołu ciemniejszy ze światłem u wierzchołków .
..
Na mądrzyłem sie jak bym się na tym znał a tak przecież nie jest . :-? Wszyscy na forum to wiedzą jestem maziaista nie malarzem i czasem o tym zapominam .Dlatego nie będę sie więcej mądralował . :hmm: Niech sie wypowiedzą ci którzy wiedzą co mówią
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4202
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez Robert Wiśniewski Wt, 3 stycznia 2017, 20:45

Nie dlaczego? Każdy inaczej patrzy na świat jak i na prace swoje i innych. Lubie twoje uwagi....bo do tej pory od znajomych słyszałem , że to co maluje jest ładne. Zwykły "zjadacz chleba" ma raczej proste schematy....albo mu się podoba albo nie.... :dance: i nie do końca wie dlaczego ...po prostu tak jest. Twoje uwagi dają mi materiał do myślenia i zapisuje je w kategorii "cenne". A to moje dzieło z innej beczki..... Ktoś mnie poprosił o wykonanie kopii Chełmońskiego, który urodził się w Łowiczu tak jak ja...tyle , ze zdecydowanie wcześniej...hehe. Nie bardzo lubię bawić się w kopie jakiś obrazów , bo to raczej trudna sztuka......to tak, jakby się podrabiało kogoś charakter pisma.
Załączniki
82.JPG
82.JPG (174.47 KiB) Przeglądane 9323 razy
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Postprzez wakai Wt, 3 stycznia 2017, 21:53

Ray Mpietaka sa bardzo trafne sam rowniez bore je do siebie a Mpietrak pomimo przedstawiania sie jako skromnego maziste ale za to osoby o szerokim spectrum
natomiast kopie faktycznie ciezka praca zawsze to nowe doswiadczenie :ok:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez Robert Wiśniewski Wt, 3 stycznia 2017, 23:49

Ktoś kiedyś powiedział...... "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą.". Miło mądremu jest posłuchać mądrzejszego.... :ok: Dlatego każda opinia, nawet ta negatywna jest bardzo budująca dla mnie. Pozwala mi szerzej przejrzeć na oczy i dostrzec to czego do tej poru nie dostrzegałem. Przy następnych pracach będzie można poeksperymentować. Każdy ma swój styl w malowaniu, który mu odpowiada, ale trzeba dążyć do doskonałości.... :ok:
A oto inne moje dzieło, które zdobi mój salon.
Załączniki
55.jpg
55.jpg (290.33 KiB) Przeglądane 9315 razy
Avatar użytkownika
Robert Wiśniewski
 
Posty: 101
Dołączył(a): Cz, 29 grudnia 2016, 15:50

Następna strona