obrazy na sklejce

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości

Postprzez ulacz Wt, 2 czerwca 2020, 20:47

Witam, jestem tu nowa i będę wdzięczna za pomoc :)
Wymyśliło mi się zmalowanie czegoś na sklejce przy użyciu akryli. Przeczytałam co nieco w internecie i mam pewne wątpliwości jak się do tego zabrać... Proszę powiedźcie mi czy dobrze zrobię jeżeli etapy mojej pracy będą następujące:
1. sklejkę wyszlifować
2. przekleić vikolem rozcieńczinym w wodzie 1:1 z każdej strony + boki
3. położyć 2-3 warstwy gesso
3. malunek akrylami
4.werniks (mam akurat Talens 114)
Czy nie powinno się zaimpregnować pokostem lnianym sklejki? Czy płyta MDF lub HDF może zastąpić sklejkę?
ulacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 2 czerwca 2020, 16:42

Postprzez Greg Wt, 2 czerwca 2020, 22:04

Jezusicku Tłuściutki! Ale sobie komplikujesz Twórczość. A nie lepiej : olej, płótno... i tak dalej? :)
Avatar użytkownika
Greg
 
Posty: 691
Dołączył(a): Śr, 13 maja 2020, 18:20

Postprzez MPietak Śr, 3 czerwca 2020, 08:12

z wcześniejszym zaimpregnowaniem sklejki dobrze kombinujesz warto to zrobić ale jesli chcesz sklejkę zaimpregnować olejem lnianym czy pokostem trzeba go pogrzać łatwiej się wchłania inaczej długo może schnąć Jestem jednak podobnego zdania jak Greg po co sobie komplikować życie dla chwili przyjemności z samego tworzenia ,Wybór jednak należy do Ciebie ;)
Avatar użytkownika
MPietak
3.
1...

3.
1...
 
Posty: 4203
Dołączył(a): Cz, 7 stycznia 2010, 15:08

Postprzez wakai Śr, 3 czerwca 2020, 08:43

Temat się rozwija maluję czasami na sklejce i przy formacie np 70x90 cm używam minimum 8-12mm sklejki gruntuje gotowym gesso 2 warstwy przeszlifuje papierem i gotowe osobiście lepiej maluję się na płycie olejami jeśli chcesz używać akryli polecam plotno tym bardziej że acryle potrzebują znacznie więcej wody osobiście zprtyskuje plutno woda obficie i nakładam farb akrylowa ale wybór pozostawiam tobie :ok:
Avatar użytkownika
wakai
 
Posty: 856
Dołączył(a): Pt, 27 czerwca 2014, 23:18

Postprzez ulacz Cz, 4 czerwca 2020, 06:41

Przeczytawszy wasze odpowiedzi, za które dziękuję, zaczęłam trochę wątpić w sens tego duetu: sklejka+akryle.
Jednakże jeszcze nie odpuszczam i zadam pytanie, jak myślicie czy takie połączenie sklejki i akryli będzie trwałe?
Wiem, że trochę z tym zachodu będzie, ale ja lubię taki zachód :)
Olejnymi nigdy nie malowałam, więc póki co odpuszczę je sobie.
ulacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 2 czerwca 2020, 16:42

Postprzez Greg Cz, 4 czerwca 2020, 20:37

Oleju, nie odpuszczaj. Wspaniale działa. To będzie Twoje odkrycie stulecia i pożytek wielki. :ok:
Avatar użytkownika
Greg
 
Posty: 691
Dołączył(a): Śr, 13 maja 2020, 18:20


cron